Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фінансист розповів, що врятує Україну від дефолту у 2019

 • Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Курс гривні в 2019 році буде прямо залежати від зовнішньої допомоги Україні, зокрема, від співпраці з МВФ.

  3139_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Про це розповів фінансовий експерт Олексій Субочєв.

  За його словами, головним чинником, що впливає на валютний курс буде сукупний державний борг, який на жовтень 2018 року становить вже 2.1 трлн. грн. або 74,3 млрд. дол. - 70,5% ВВП.

  Дана цифра може суттєво впливати на макрофінансову стабільність і, в довгостроковій перспективі, загрожувати сталому економічному розвитку.

  Субочєв зазначив, що згідно з даними Міністерства фінансів, в 2019 році виплати за зовнішніми боргами збільшуються до 5 млрд. Доларів, у тому числі обслуговування - до 1,6 млрд. Дол. На погашення основного боргу перед МФО має піти 1,6 млрд. Дол ., перед власниками єврооблігацій - 1,7 млрд дол., країнам-кредиторам - 0,2 млрд доларів.

  Зовнішні виплати досягнуть піку в 2020 році: відсотки - 1,5 млрд дол., МФО - 1,8 млрд дол., Єврооблігації - 2,4 млрд дол., Офіційні кредити - 0,2 млрд дол.

  "Очевидно, що без зовнішньої підтримки країна рано чи пізно прийде до чергового дефолту. Це також розуміють і в міжнародних кредитних організаціях, обіцяючи фінансову підтримку і в 2019 році. У контексті цього 18 грудня Радою директорів МВФ було прийнято рішення про відкриття для України нової 14 місячного програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми - $ 3,9 млрд ", - нагадав він.

  Субочєв пояснив, що власне, продовження співпраці з МВФ і дозволяє чиновникам впевнено рапортувати про "хороші перспективи на фінансову стабільність в 2019 році".

  "Рішення МВФ на сьогодні стали головним чинником, що визначає не тільки майбутнє валютного курсу, а й всієї макрофінансової стабільності економіки. МВФ - це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз дають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку", - уклав експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми