Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна нарощує торгові обороти з Росією

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: торгівля

  Незважаючи на санкції та на 5-річну війну, Росія залишається одним із основних торговельних партнерів України. Такий висновок напрошується з даних Укрстату з зовнішньоторговельної діяльності України.

  3478_9425_75840.jpg (75.59 Kb)

  За 10 місяців минулого року перше місце за сумою українського експорту серед всіх країн займала саме Росія. За цей період Україна відправила країні-агресору товарів на суму $3 млрд 30 млн 404,4 тис. Після початку військової агресії експорт українських товарів у Росію досить різко скоротився, проте торік показав зростання. 2018-го, за підсумками 10 місяців, знову спостерігається скорочення експорту, хоча і невелике - 7,1%, розповідає "Сегодня".

  За сумою імпорту в Україну своїх товарів Росія також зберігає пальму першості, залишаючи позаду навіть Китай. Із січня по жовтень 2018-го в Україні було завезено російських товарів на $6 млрд 628 млн 906,6 тис., тоді як із Китаю - на $6,08 млрд. Причому імпорт російських товарів в Україну, порівняно з минулим роком, зріс на 20%.

  Експерти звертають увагу, що більша частина імпортованої в Україну російської продукції, - це товари стратегічного призначення.

  "Якщо подивитися на структуру російського імпорту, то левову частку становлять 3-4 позиції. Нафта і нафтопродукти, коксового-бітумінозне вугілля, мінеральні добрива та ядерне паливо. Більше половини - це нафта і нафтопродукти. Звичайно, завдання полягає в тому, щоб зменшити залежність від Росії, але є товари, які Україна вигідніше купувати саме в Росії.

  Друга за обсягами позиція - вугілля, причому не енергетичне, а коксового-бітумінозне вугілля, яке використовується для металургійної промисловості. Закуповувати в інших країнах дорожче, і це дуже сильно буде відображатися на ціні металургійної продукції. А металургійна продукція - один із основних експортних товарів України - має дуже жорсткі умови конкуренції на зовнішніх ринках.

  Не звиклі до скромного, "європейського" прибутку, українські виробники відмовляються проводити "невигідні" товарні позиції. У результаті Україна змушена закуповувати її за кордоном, у тому числі в Росії.

  Істотна частина російського імпорту - це сировина, яка в Україні проходить обробку, набуває додаткової вартості та звідси вирушає на експорт, у тому числі назад у Росію, кажуть експерти.

  Україна експортує в Росію багато товарів народного споживання. За 10 міс. минулого року з України в Росію вирушило 1,3 т штучних квітів, 25 т кави і 153 т чаю, 1,4 тис. т морозива і 33 тис. л вина. Ще близько 20 т спецій і прянощів, 100 т сухарів, 5 племінних коней. Україна продала в РФ 121 т бджіл за ціною приблизно $1 тис. за тонну та 1675 т пташиного пуху і пір'я для набивання подушок - на загальну суму $741 тис.

  Економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук вважає, що зараз рівень україно-російської торгівлі оптимальний.

  "Ще сильніше зменшувати обсяги - це значить, заподіювати більшої шкоди собі, ніж Росії. Для Росії основний продукт експорту - нафта і нафтопродукти. Вона експортує їх на сотні мільярдів доларів. І для них ринок України не дуже значущий. Багато обмежень, які ми встановимо , більше вдарять по нам ", - аргументує експерт.

  Що стосується "антиукраїнських" санкцій, введених Росією, на думку експертів, вони жодним чином не позначаться на стані торгівлі.

  "Ми в Росії мало що продаємо. І хоча Росія ввела новий список санкцій проти українських товарів, більшість із цих товарів і так не поставлялися. Фактично Росія просто на папері записала те, що вона і так вже кілька років не пускає в свою країну", - каже глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

  "Розрив Договору про дружбу жодним чином не відіб'ється на ситуації із зовнішньою торгівлею між Україною та Росією. Торговельні відносини визначаються, в першу чергу, документами Всесвітньої організації торгівлі, а не договорами про дружбу", - підкреслює Борис Кушнірук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми