Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна нарощує торгові обороти з Росією

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: торгівля

  Незважаючи на санкції та на 5-річну війну, Росія залишається одним із основних торговельних партнерів України. Такий висновок напрошується з даних Укрстату з зовнішньоторговельної діяльності України.

  3478_9425_75840.jpg (75.59 Kb)


  За 10 місяців минулого року перше місце за сумою українського експорту серед всіх країн займала саме Росія. За цей період Україна відправила країні-агресору товарів на суму $3 млрд 30 млн 404,4 тис. Після початку військової агресії експорт українських товарів у Росію досить різко скоротився, проте торік показав зростання. 2018-го, за підсумками 10 місяців, знову спостерігається скорочення експорту, хоча і невелике - 7,1%, розповідає "Сегодня".

  За сумою імпорту в Україну своїх товарів Росія також зберігає пальму першості, залишаючи позаду навіть Китай. Із січня по жовтень 2018-го в Україні було завезено російських товарів на $6 млрд 628 млн 906,6 тис., тоді як із Китаю - на $6,08 млрд. Причому імпорт російських товарів в Україну, порівняно з минулим роком, зріс на 20%.

  Експерти звертають увагу, що більша частина імпортованої в Україну російської продукції, - це товари стратегічного призначення.

  "Якщо подивитися на структуру російського імпорту, то левову частку становлять 3-4 позиції. Нафта і нафтопродукти, коксового-бітумінозне вугілля, мінеральні добрива та ядерне паливо. Більше половини - це нафта і нафтопродукти. Звичайно, завдання полягає в тому, щоб зменшити залежність від Росії, але є товари, які Україна вигідніше купувати саме в Росії.

  Друга за обсягами позиція - вугілля, причому не енергетичне, а коксового-бітумінозне вугілля, яке використовується для металургійної промисловості. Закуповувати в інших країнах дорожче, і це дуже сильно буде відображатися на ціні металургійної продукції. А металургійна продукція - один із основних експортних товарів України - має дуже жорсткі умови конкуренції на зовнішніх ринках.

  Не звиклі до скромного, "європейського" прибутку, українські виробники відмовляються проводити "невигідні" товарні позиції. У результаті Україна змушена закуповувати її за кордоном, у тому числі в Росії.

  Істотна частина російського імпорту - це сировина, яка в Україні проходить обробку, набуває додаткової вартості та звідси вирушає на експорт, у тому числі назад у Росію, кажуть експерти.

  Україна експортує в Росію багато товарів народного споживання. За 10 міс. минулого року з України в Росію вирушило 1,3 т штучних квітів, 25 т кави і 153 т чаю, 1,4 тис. т морозива і 33 тис. л вина. Ще близько 20 т спецій і прянощів, 100 т сухарів, 5 племінних коней. Україна продала в РФ 121 т бджіл за ціною приблизно $1 тис. за тонну та 1675 т пташиного пуху і пір'я для набивання подушок - на загальну суму $741 тис.

  Економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук вважає, що зараз рівень україно-російської торгівлі оптимальний.

  "Ще сильніше зменшувати обсяги - це значить, заподіювати більшої шкоди собі, ніж Росії. Для Росії основний продукт експорту - нафта і нафтопродукти. Вона експортує їх на сотні мільярдів доларів. І для них ринок України не дуже значущий. Багато обмежень, які ми встановимо , більше вдарять по нам ", - аргументує експерт.

  Що стосується "антиукраїнських" санкцій, введених Росією, на думку експертів, вони жодним чином не позначаться на стані торгівлі.

  "Ми в Росії мало що продаємо. І хоча Росія ввела новий список санкцій проти українських товарів, більшість із цих товарів і так не поставлялися. Фактично Росія просто на папері записала те, що вона і так вже кілька років не пускає в свою країну", - каже глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

  "Розрив Договору про дружбу жодним чином не відіб'ється на ситуації із зовнішньою торгівлею між Україною та Росією. Торговельні відносини визначаються, в першу чергу, документами Всесвітньої організації торгівлі, а не договорами про дружбу", - підкреслює Борис Кушнірук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми