Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк повідомив, від чого залежний курс гривні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривні

  З 2014-го Нацбанк перейшов до плаваючого курсоутворення. Сьогодні курс формує ринок. Він залежить від попиту і пропозиції на валюту.

  2218_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  "Звичайно, щоб не було різких коливань – вчора по 25, сьогодні по 27, а завтра по 23 – Національний банк стежить за процесом і виходить на ринок з інтервенціями для згладжування надмірних коливань. Адже суттєві коливання курсу гривні призводять до погіршення очікувань і створюють ризики прискорення зростання цін. Тому якщо є надлишок валюти – ми скуповуємо її, якщо дефіцит – продаємо", - говорить голова Нацбанку Яків Смолій.

  Обсяг ринку становить $400-500 млн щодня.

  "Раніше ми спостерігали сезонні коливання. Наприклад, коли аграрії зібрали врожай, але ніде було його зберігати, вони намагалися швидко продати його. Тоді валютна виручка заходила в країну і йшло зміцнення гривні. А перед Новим роком імпортери завозили товар. Тому був підвищений попит на валюту і долар дорожчав. Зараз бізнес став пристосовуватися до режиму гнучкого курсоутворення. Наприклад, імпортери зрозуміли, що в зимовий сезон долар дорожчатиме перед святами, тому придбали його заздалегідь. Через це ми практично не побачили коливань у грудні", - пояснює Яків Смолій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми