Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців розбагатіє у 2019

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фінанси

  В Україні середня заробітна плата, згідно з даними за грудень 2018-го, становить 10,5 тис. грн. Правда, враховуючи, що в цю цифру також увійшли річні премії, в січні 2019-го вона може бути меншою.

  5971_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Цьогорік передбачене в бюджеті підвищення мінімальної зарплати вже позаду. Водночас, відповідно до закону, низка українців отримають надбавку у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму й згідно закону про індексацію.

  Як і кому підвищать зарплати в Україні у 2019 році.

  Головне:

  в Україні середня зарплата перевищила позначку 10 тис. грн;

  кожен п'ятий отримує приблизно мінімалку, а майже половина – менше 6 тис. грн;

  зарплати підвищать чиновникам після індексації прожиткового мінімуму, також надбавку обіцяють сферам, які розвиваються: аграріям, фінансистам, медикам.

  Як підвищать зарплати в Україні
  В Україні в 2019-му зростуть зарплати більшості чиновників і співробітників бюджетного сектора. Зокрема, прожитковий мінімум на працездатного підвищать із 1921 до 2007 грн. До тарифних сіток у результаті виростуть і "чисті" оклади.

  Так, мінімальний оклад першого розряду збільшиться на 86 грн. У той же час оклад найвищого, 25-го розряду, додасть 387,8 грн. Варто зазначити, що фактичний прожитковий мінімум в Україні, згідно з підрахунками Міністерства соціальної політики, становить 4349 грн.

  Крім того, законом також встановлюється індексація і на розмір інфляції. Коли сукупне зростання цін з моменту останнього підвищення зарплати становить понад 3%. Наприклад, якщо востаннє зарплату підвищували три місяці тому, а рівень зростання цін за цей період був 4%, роботодавець зобов'язаний підвищити зарплату на відповідний відсоток прожиткового мінімуму – 76,8 грн.

  Однак, основний приріст зарплат очікується в приватному секторі. Згідно з оцінками НБУ і консенсус-прогнозом МЕРТ, середня зарплата українця в 2019 році може бути на рівні 11,5-11,6 тис. грн. Крім традиційних сфер із хорошим підвищенням зарплат (фінансисти, аграрії і т. д), у наступному році також можуть вирости заробітні плати в представників робочих спеціальностей, впевнена експерт ринку праці Валентина Мазур.

  "Щоб не говорили, а ми бачимо і за кількістю вакансій, і за відгуками бізнесу, що ситуація в економіці дійсно покращується. Нехай підвищення й невелике, мало відчутне, але воно все-таки є. Якщо бізнес відкриває нові вакансії, значить, розширює виробництво. Щоб людина не поїхала у Польщу, а пішла працювати на українське підприємство, їй потрібно запропонувати хоча б 15-17 тис. грн. Коли будуть такі зарплати, звичайно, зникне стимул кидати свою сім'ю і кудись їхати", – впевнена експерт.

  У яких сферах можуть найбільше вирости зарплати:

  в аграріїв;

  у терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів;

  у страховиків і фінансистів.

  До слова, згідно з даними офіційної статистики, в Україні найвищі зарплати в сфері авіаційного транспорту – більше 20 тис. грн. У той же час у сфері фінансових і страхових послуг заробляють 16,2 тис., а в IT – 14,4 тис. грн. Правда, також варто враховувати, що статистика "бачить" винятково білі зарплати. Тому, якщо частину суми доплачують у конверті, вона не враховується Держстатом.

  Скільки заробляють українці
  10 573 грн – середня заробітна плата станом на грудень 2018-го (+20,5% порівняно з груднем 2017-го). Правда, зарплату до 4 тис. грн отримували 22,8% працюючих. Ще 13,1% офіційно заробляли від 4 до 5 тис. грн. Решта:

  від 5 до 6 тис. грн – 11%

  від 6 до 8 тис. грн – 15,2%;

  від 8 до 10 тис. грн – 11,1%;

  більше 10 тис. грн – 26,8%.

  Так, незважаючи на порівняно високу середню заробітну плату, реальна кількість тих, хто офіційно заробляє менше 6 тис. грн, становила 46,9%. У розрізі областей перше місце за рівнем середньої заробітної плати зайняв Київ – 16 546 грн. Серед областей із низькою заробітною платою – Чернігівська (8005 грн), Кіровоградська (8190 грн), Тернопільська (8307 грн).

  Головні проблеми:

  Високий рівень тіньових зарплат. Кожна друга перевірка роботодавців на предмет офіційного працевлаштування виявляє порушення, заявили в ДФС. Фактично високий рівень тіньових зарплат призводить до відсутності ресурсу для підвищення зарплат у бюджетній сфері, а також обмежує можливості інвестувати в інфраструктуру, підвищувати пенсії і т. д.

  Низька мінімальна зарплата. У міжнародній організації праці рекомендують встановлювати мінімалку на рівні 60% середньої. Нині це 6343 грн. Водночас, наприклад, середня заробітна плата на державному підприємстві "Укрпошта" становить 5 697,9 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми