Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Хто з українців розбагатіє у 2019

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фінанси

  В Україні середня заробітна плата, згідно з даними за грудень 2018-го, становить 10,5 тис. грн. Правда, враховуючи, що в цю цифру також увійшли річні премії, в січні 2019-го вона може бути меншою.

  5971_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Цьогорік передбачене в бюджеті підвищення мінімальної зарплати вже позаду. Водночас, відповідно до закону, низка українців отримають надбавку у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму й згідно закону про індексацію.

  Як і кому підвищать зарплати в Україні у 2019 році.

  Головне:

  в Україні середня зарплата перевищила позначку 10 тис. грн;

  кожен п'ятий отримує приблизно мінімалку, а майже половина – менше 6 тис. грн;

  зарплати підвищать чиновникам після індексації прожиткового мінімуму, також надбавку обіцяють сферам, які розвиваються: аграріям, фінансистам, медикам.

  Як підвищать зарплати в Україні
  В Україні в 2019-му зростуть зарплати більшості чиновників і співробітників бюджетного сектора. Зокрема, прожитковий мінімум на працездатного підвищать із 1921 до 2007 грн. До тарифних сіток у результаті виростуть і "чисті" оклади.

  Так, мінімальний оклад першого розряду збільшиться на 86 грн. У той же час оклад найвищого, 25-го розряду, додасть 387,8 грн. Варто зазначити, що фактичний прожитковий мінімум в Україні, згідно з підрахунками Міністерства соціальної політики, становить 4349 грн.

  Крім того, законом також встановлюється індексація і на розмір інфляції. Коли сукупне зростання цін з моменту останнього підвищення зарплати становить понад 3%. Наприклад, якщо востаннє зарплату підвищували три місяці тому, а рівень зростання цін за цей період був 4%, роботодавець зобов'язаний підвищити зарплату на відповідний відсоток прожиткового мінімуму – 76,8 грн.

  Однак, основний приріст зарплат очікується в приватному секторі. Згідно з оцінками НБУ і консенсус-прогнозом МЕРТ, середня зарплата українця в 2019 році може бути на рівні 11,5-11,6 тис. грн. Крім традиційних сфер із хорошим підвищенням зарплат (фінансисти, аграрії і т. д), у наступному році також можуть вирости заробітні плати в представників робочих спеціальностей, впевнена експерт ринку праці Валентина Мазур.

  "Щоб не говорили, а ми бачимо і за кількістю вакансій, і за відгуками бізнесу, що ситуація в економіці дійсно покращується. Нехай підвищення й невелике, мало відчутне, але воно все-таки є. Якщо бізнес відкриває нові вакансії, значить, розширює виробництво. Щоб людина не поїхала у Польщу, а пішла працювати на українське підприємство, їй потрібно запропонувати хоча б 15-17 тис. грн. Коли будуть такі зарплати, звичайно, зникне стимул кидати свою сім'ю і кудись їхати", – впевнена експерт.

  У яких сферах можуть найбільше вирости зарплати:

  в аграріїв;

  у терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів;

  у страховиків і фінансистів.

  До слова, згідно з даними офіційної статистики, в Україні найвищі зарплати в сфері авіаційного транспорту – більше 20 тис. грн. У той же час у сфері фінансових і страхових послуг заробляють 16,2 тис., а в IT – 14,4 тис. грн. Правда, також варто враховувати, що статистика "бачить" винятково білі зарплати. Тому, якщо частину суми доплачують у конверті, вона не враховується Держстатом.

  Скільки заробляють українці
  10 573 грн – середня заробітна плата станом на грудень 2018-го (+20,5% порівняно з груднем 2017-го). Правда, зарплату до 4 тис. грн отримували 22,8% працюючих. Ще 13,1% офіційно заробляли від 4 до 5 тис. грн. Решта:

  від 5 до 6 тис. грн – 11%

  від 6 до 8 тис. грн – 15,2%;

  від 8 до 10 тис. грн – 11,1%;

  більше 10 тис. грн – 26,8%.

  Так, незважаючи на порівняно високу середню заробітну плату, реальна кількість тих, хто офіційно заробляє менше 6 тис. грн, становила 46,9%. У розрізі областей перше місце за рівнем середньої заробітної плати зайняв Київ – 16 546 грн. Серед областей із низькою заробітною платою – Чернігівська (8005 грн), Кіровоградська (8190 грн), Тернопільська (8307 грн).

  Головні проблеми:

  Високий рівень тіньових зарплат. Кожна друга перевірка роботодавців на предмет офіційного працевлаштування виявляє порушення, заявили в ДФС. Фактично високий рівень тіньових зарплат призводить до відсутності ресурсу для підвищення зарплат у бюджетній сфері, а також обмежує можливості інвестувати в інфраструктуру, підвищувати пенсії і т. д.

  Низька мінімальна зарплата. У міжнародній організації праці рекомендують встановлювати мінімалку на рівні 60% середньої. Нині це 6343 грн. Водночас, наприклад, середня заробітна плата на державному підприємстві "Укрпошта" становить 5 697,9 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми