Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ розповів песимістичний сценарій по курсу гривні

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: гривня

  Песимістичний сценарій, за яким перевірять українські банки, передбачає до кінця року значну інфляцію і різкий стрибок курсу долара.

  9653_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Національний банк проведе стрес-тестування українських банків за двома сценаріями. Один з них передбачає обмінний курс 37 грн / $ і інфляцію до 15,8%.

  Відзначається, що перший сценарій - базовий. Він повною мірою відповідає раніше озвученим прогнозам регулятора. Згідно з цим сценарієм в нинішньому році ВВП зросте на 2,5%, інфляція сповільниться до 6,3%, а девальвація гривні не перевищить 7,5% (не більше 31,7 грн / $). Другий сценарій - песимістичний. Згідно з цим сценарієм, обмінний курс до кінця року досягне 37 грн / $, інфляція злетить до 15,8%, а ВВП піде в "мінус" 4,1%. Слід зазначити, що побудовані такі оцінки на гіпотетичному припущенні.

  За результатами стрес-тестування НБУ розрахує для перевірених банків вимоги до основних капітальним нормативам. Мінімальні вимоги за базовим сценарієм до них складуть 7% і 10% відповідно. За несприятливого - 3,5% і 5%. Якщо якесь із перевірених фінустанов не зможе виконати сценарний план НБУ, йому доведеться підготувати реалістичний план докапіталізації або інших заходів для підтягування нормативів. Раніше повідомлялося, що економісти стверджують, що гривня зміцнюється, так як працюють закони економіки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми