Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо основні локомотиви української економіки

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: економіка

  Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин пропонує шукати нові драйвери зростання економіки України, якими в тактичному плані можуть бути аграрний сектор і розвиток транспортно-логістичної інфраструктури.

  1458_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  На його думку, аграрний сектор може бути драйвером тому, що попит на українську сільгосппродукцію є і буде високим як мінімум в середньостроковій перспективі.

  “Безглуздо не використовувати таку можливість. При цьому аграрний сектор як драйвер повинен направити імпульси розвитку українського сільгоспмашинобудування, харчової промисловості, яка повинна нарощувати виробництво продукції з високою часткою доданої вартості (нам вдалося перетворитися з експортера насіння соняшнику в гравця №1 світового ринку соняшникової олії, і цей приклад потрібно масштабувати), сектору виробництва мінеральних добрив”, – додав Данилишин.

  Голова Ради НБУ відзначив, що транспортно-логістична інфраструктура може стати драйвером через декілька причин:

  По-перше, тому що Україна знаходиться в числі країн з одним з найвищих рівнів логістичних витрат. Так, в Україні 18% логістичних витрат пов’язані з доставкою пшениці з поля в порти, тоді як у Франції та Німеччині цей показник становить 8%, в США – 6%. Проблему необхідно вирішувати, в тому числі і для підвищення віддачі від сільського господарства.

  По-друге, “азовська криза” показала – потрібні добре розвинені запасні варіанти портів на Азовському морі. Інакше, можуть бути проблеми з експортом металів і зернових.

  По-третє, хочеться вірити, що рано чи пізно відносини з Росією припинять погіршуватися і стабілізуються – тоді розвинена транспортна інфраструктура буде здатна перетворити географічні особливості України в її конкурентну перевагу.

  По-четверте, активний розвиток транспортно-логістичної інфраструктури обов’язково дасть імпульс підвищенню обсягів виробництва в чорній металургії, енергетиці, промисловості будівельних матеріалах.

  Данилишин висловив сподівання, що запропоновані акценти на драйвери зростання української економіки “започаткують дискусію, результатом якої стане визначення пріоритетів економічного розвитку країни з подальшим виробленням плану конкретних заходів”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми