Фінанси. Гроші. Валюта, Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

В України зросли обсяги міжнародних резервів

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: золотовалютні резерви

  Міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2019 року, за попередніми даними, становили 20,63 мільярдів доларів, збільшившись за місяць на 2,1%.

  9821_im511x345-gold_ntoday_in.jpg (31.96 Kb)


  Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

  Завдяки чому виросли резерви
  Резерви зросли завдяки залученню позики урядом під гарантії Світового банку на 512 млн євро.

  Також зростанню сприяло розміщення облігацій в іноземній валюті.

  Від продажу єврооблігацій уряд отримав ще 357,1 млн дол. Від розміщення облігацій внутрішньої позики в інвалюті — 159,8 млн дол і 5,4 млн євро.

  Поповненню резервів сприяла і сприятлива ситуація на валютному ринку — резерви зросли також завдяки купівлі валюти на міжбанківському ринку.

  "У березні пропозиція валюти була вище попиту, завдяки сприятливій зовнішній ціновій кон'юнктурі для товарів українського експорту, зокрема аграрної та металургійної продукції, і стабільним надходженням експортної виручки, а також вкладень нерезидентів у гривневі державні цінні папери", — відзначили в НБУ.

  У результаті НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 271,7 млн ​​дол (із них 90 млн дол — в формі інтервенцій із вибору кращої ціни, 181,7 млн ​​дол — за єдиним курсом). Водночас для згладжування курсових коливань протягом місяця НБУ продав 109,5 млн дол.

  Також на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів — зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют — на суму 8,6 млн дол (в еквіваленті), додав регулятор.

  Скільки направлено на погашення боргів
  Минулого місяця із резервів направлено 866,5 млн дол на платежі з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

  У тому числі 706,7 млн — на обслуговування і погашення по облігаціях внутрішньої і зовнішньої держпозики та іншими зобов'язаннями держави в інвалюті.

  Окрім цього, уряд і НБУ виплатили за зобов'язаннями перед МВФ 159,8 млн дол.

  Станом на 1 квітня обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту. Це є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Нацбанку, підкреслили в НБУ.

  Як раніше заявила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова, завдяки зовнішнім запозиченням і розміщенням єврооблігацій обсяг міжнародних резервів буде залишатися на рівні близько 21 мільярда доларів упродовж 2019-2020 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми