Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна – одна з найдешевших країн Європи

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фінанси

  Україна займає передостанню сходинку в рейтингу країн Європи за рівнем добробуту. У той же час низький рівень зарплат компенсується маленькими цінами. Наприклад, якби німець витратив всю свою зарплату на квитки для проїзду в громадському транспорті, він би зміг покататися всього 820 разів, а українець – 1,5 тис.

  9590_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Як відрізняється рівень життя в Україні та в сусідів і чому не все так погано.

  Головне:

  Україна – одна з найдешевших країн для життя в Європі;

  українці порівняно мало платять за громадський транспорт і комуналку, але змушені справлятися з великими цінами на нерухомість;

  щоб поліпшити рівень добробуту, динаміка ВВП повинна становити приблизно 5% у рік.

  Україна – одна з найдешевших країн Європи
  Україна в 2019 році залишиться однією з найбідніших країн Європи. Так, згідно з даними МВФ, наше ВВП за паритетом купівельної спроможності становитиме $9,6 тис. на людину, а в сусідній Польщі – $33,4 тис., у Білорусі – $21,3 тис. Бідніша за нас серед європейських країн тільки Молдова ($7,5 тисячі).

  Однак у той же час вартість життя українця значно нижча, ніж у більшості європейських сусідів.

  Середня зарплата в Україні – 9,4 тис. грн. Незважаючи на те, що це в декілька разів нижче за заробітки поляків, на цю суму українці можуть, наприклад, 1566 разів скористатися громадським транспортом (середня ціна по країні – 6 грн за поїздку), купити 3,1 тис. яєць (30 грн за десяток) і 1056 кг картоплі (майже 9 грн за кг).

  Водночас пачка цигарок у середньому коштує 30,5 грн, а за оренду "однушки" в центрі великого міста доведеться віддати 8,3 тис. грн.

  У Польщі, за даними сервісу Нумбео, вартість життя на 48,9% вища, ніж в Україні. Для порівняння, з середньою польською зарплатою в розмірі 23,2 тис. грн можна лише 1035 разів скористатися громадським транспортом. Натомість на одну зарплату вдасться купити 4,4 тис. яєць або 1812 кг картоплі. Середня ціна пачки цигарок – 112 грн.

  У Білорусі за середньої зарплати 11,9 тис. грн ціни лише на 1% вищі українських. Загалом рівень життя білорусів незначно відрізняється від українців. Тут дорожчий громадський транспорт (на середню зарплату можна покататися 1487 разів), але практично не відрізняється вартість продуктів. За 10 яєць у середньому доведеться віддати 30 грн, а за кілограм картоплі – 11,3 грн. А ось пачка цигарок обійдеться в 41 грн.

  У Молдові в середньому заробляють 7,7 тис. грн. Це на 1,7 тис. грн менше за українські оклади. Щоправда, проїзд у транспорті вдвічі дешевший (у середньому 3 грн по країні), а загалом ціни на 21% менші, ніж українські.

  У багатій Німеччині середня зарплата становить 66,6 тис. грн. А одна поїздка на громадському транспорті обійдеться у 81,2 грн (на середню зарплату можна дозволити собі лише 820 поїздок). У середньому ціни на 172% вищі за українські.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми