Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт спрогнозував фінансову ситуацію після виборів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Хоча країну збурюють новини про вибори, економісти впевнені: фінсектор пройде 2-й квартал без потрясінь.

  9218_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  “Після виборів в 2014-му ситуація в банках змінилася радикально. Економіка зростає третій рік поспіль. Проведено реформи, які підняли на новий рівень якість банкнагляду. Фінсистема пройшла очищення, докапіталізована і стала прибутковою. Обсяг депозитів зростає. Сьогодні в Україні працює наполовину менше банків, ніж в 2014-му, але система міцніша і здоровіша”, – говорить виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

  За її словами, навіть можливе збільшення держборгу України не вплине на систему:

  “Відношення держборгу до ВВП за 2 роки знизилося з 80% до 62% і далеко від критичної позначки”.

  Але складності в фінсфере можуть виникнути з виплатами за зовнішніми боргами в умовах недоступності зовнішніх фінринків.

  “Цей ризик реальний, якщо вибори призведуть до припинення співпраці з МВФ. Але і тут загрози банкопаду немає”, – вважає аналітик.

  “Основна мета – визначення якості активів банків і достатності капіталу при можливому погіршенні економіки. Стрес-тести допомагають визначити ризики, що загрожують банкам, і виявити додаткову потребу в капіталі, щоб їх покрити. І якщо потрібно, НБУ вимагає збільшення капіталу, прийняття необхідних для зменшення ризиків заходів” , – пояснює експерт Олена Коробкова.

  Проведення стрес-тестів є ефективним методом оздоровлення банків.

  “Результатом можна вважати достовірність даних про виконання банками економнормативів і збільшення їхнього капіталу. Як підсумок – кілька років фінсектор лідирує в інвестиціях в капітал”, – уточнює Коробкова.

  У 2019-му НБУ проведе стрес-тести в 29 банках – це 93% активів фінсистеми.

  “Регулятор сфокусується на споживчих кредитах. Інтерес до сегменту викликаний його швидким зростанням в порівнянні з корпоративними кредитами в 2018-му. Це природно з урахуванням збільшення доходів населення і обмежених (через високі ризики) можливостей кредитування юросіб. За прогнозами банків, тенденція збережеться. І якщо в банках налаштовані оцінки ризику і робота з портфелем споживчих кредитів, нарощування кредитування не стане проблемою. Тому НБУ важливо переконатися, що процеси працюють, банки не ігнорують ризики заради зростання, мають запаси на випадок погіршення економіки”, – роз’яснює експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple випустив супершвидкий ноутбук Apple випустив супершвидкий ноутбук
Компанія Apple представила нову модель ноутбука MacBook Pro з 8-ядерним процесором, який робить його найшвидшим в історії компанії.
У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми