Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна стала лідером за обсягами переказів від заробітчан в Європі

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  У минулому році трудмігранти переказали в Україну 10% від ВВП.

  9218_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Україна за підсумками 2018 року стала лідером у Європі та Центральній Азії за обсягами грошових переказів від приватних осіб. Так, за даними Світового банку, за минулий рік в країну в основному від трудових мігрантів надійшло 14 млрд дол, або 10% ВВП України, що на 19% більше, ніж в 2017 році. А в НБУ ця цифра трохи менша – усього 11,888 млрд дол. З'ясували, звідки йдуть в країну найбільші потоки валюти, куди потрапляють ці гроші і як може змінитися ситуація.

  У Нацбанку прогнозують, що в цьому році перекази від заробітчан знову виростуть – до 12,2 млрд дол! У минулому році через банки і платіжні системи надійшло 5,675 млрд дол, "в кишенях", щоб заощадити на оплаті послуг операторів – ще 5,213 млрд дол (побічно, за оцінкою платіжного балансу країни). Як видно з інфографіки, на першому місці Польща потіснила Росію: в 2018-му кожен третій долар був з Польщі. Щорічно збільшувалися обсяги переказів і з інших країн ЄС: наприклад, в 2016-му з Чехії надійшло $ 377 млрд, а в 2018 році – вже 846 млн дол. А ось частка РФ зменшилася набагато: якщо в 2015 році вони були на першому місці (26 % і 1,835 млрд дол), то зараз – на другому, але залишилося всього 8,7% і 0,948 млрд дол, або майже вдвічі менше. Є й надходження з Віргінських островів (157 млн ​​дол), ОАЕ (153 млн дол), Сінгапуру (129 млн дол). Але, за словами президента Украналітцентру Олександра Охріменка, це не перекази заробітчан, а гроші, зароблені бізнесом на операціях по оптимізації податків.

  Які перспективи
  Економісти сходяться на думці, що в найближчі роки обсяги переказів від трудмігрантів продовжать рости, але по-різному оцінюють їх вплив на економіку. Так, Охріменко каже, що надлишок доларів зміцнює гривню, курс якої, незважаючи на песимістичні прогнози, так і не досяг 30 грн/дол.

  "За минулий рік обсяги роздрібної торгівлі збільшилися на 12%, що стало однією з головних причин зростання ВВП країни, – говорить Охріменко. – Люди купують продукти, будматеріали, побутову техніку тощо, це стимулює розвиток економіки. Трудова міграція триватиме, оскільки влада недостатньо робить для поліпшення інвестклімату, щоб збільшити приплив інвестицій в країну і скоротити заробітчанство".

  А ось виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин впевнений, що заробітчанські перекази негативно впливають на економіку України:

  "Ці гроші проїдаються, йдуть на розвиток економіки тих країн, де їх заробили. Українці купують на них імпортну побутову техніку, електроніку, автомобілі, що збільшує дефіцит зовнішньоторговельного балансу країни. Це яскравий приклад того, що Україна є сировинним і трудовим придатком Європи, все більше торгуючи як сировиною, так і руками своїх співгромадян. Альтернатива – створення особливих умов для залучення інвесторів. Як зробили, наприклад, у Словаччині: щоб великий німецький автоконцерн відкрив у них виробництво, влада країни безкоштовно підвела комунікації і навчила персонал. Тепер вони мають і робочі місця з високою зарплатою, і доходи від податків".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми