Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня продовжить радувати українців

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, фінанси

  Фахівці детально розповіли про ситуацію на валютному ринку.

  29_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Офіційний курс долара в Україні продовжив падіння – зараз за нього дають 26,21 грн. Так дешево "зелений" не коштував з 17 липня 2018 року. "Сьогодні" поцікавилися у економістів і фінансистів, в чому запорука успіху гривні і чи довго будуть домінуват чинники, що "зміцнюють".

  Сформований курс долара до гривні – результат синергії кількох передумов, каже виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

  "Загалом спостерігається сприятлива ситуація для курсу гривні. По-перше, це сезонний фактор. Період з квітня по червень, зазвичай, – період зміцнення гривні. Крім того, поточного року умови торгівлі для нас дуже сприятливі – зниження цін на природний газ, хороша ситуація з цінами на метал і на зернові, які ми експортуємо", – пояснює фахівець.

  Крім того, продовжив він, інвестори, купуючи облігації внутрішньої позики (ОВДП), створюють попит на гривню.

  Згідно з прогнозами Вишлінського, до середини літа гривню чекає або стабільність, або подальше посилення. Останній сценарій пояснюється також і приєднанням України до міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Clearstream, що створює зручні умови покупки гривневих ОВДП іноземними інвесторами.

  Але на ситуацію істотно може вплинути результат місії МВФ, прибуття якої очікують у травні.

  "Я впевнений, що ми не отримаємо траншу МВФ, боюся, що співпрацю із західними партнерами буде поставлено на паузу. Це викличе тиск на курс нацвалюти ближче до осені", – переконаний економіст Борис Кушнірук.

  Втім, послужити "подушкою безпеки" для гривні на певний час можуть парламентські вибори, вважає економіст.

  "Ми ж розуміємо, що ті, хто бере участь у виборах, вони оперують доларовими ресурсами, – говорить Кушрірук. – Тому збільшиться пропозиція доларів на ринку. Це трошки підтримає курс".

  Базовий сценарій – зміцнення нацвалюти влітку і девальвація ближче до осені, резюмує економіст.

  А голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек не вірить в істотну девальвацію гривні.

  "У другому півріччі завжди спостерігається ослаблення валюти порівняно з першою половиною року. Але, якщо порівняти з минулим роком, загалом за підсумками року, ослаблення курсу гривні до долара не було. Навіть було незначне зміцнення", – сказав він.

  На думку Шпека, істотних коливань цілком можна уникнути.

  "Нам важливо дотримуватися здорової грошово-кредитної політики і тоді не буде непрогнозованих коливань курсу гривні. Для цього важливо якісне виконання доходів бюджету за всіма статтями, і зведеного бюджету, і фондів, там гроші від приватизації; також розумна політика виходу на ринки запозичень – не привертати гроші за надто високими ставками", – пояснив Шпек.

  Прогноз по курсу, каже фінансист, краще давати по завершенню роботи місії МВФ. Його думка щодо співпраці України з Фондом – менш скептична, ніж у колеги.

  "Я б не говорив про те, що ми не отримаємо другий транш, – сказав він. – Є всі підстави: і готовність кредиторів, і те, що написано в умовах надання другого траншу знають всі уповноважені, які сидять у кабінетах на Печерських пагорбах".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми