Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня продовжить зміцнюватися

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня

  Курс долара до гривні – результат синергії кількох передумов, каже виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

  1559_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  “В цілому спостерігається сприятлива ситуація для курсу гривні. По-перше, це сезонний фактор. Період з квітня по червень, як правило, – період зміцнення гривні. Крім того, цього року умови торгівлі для нас дуже сприятливі – зниження цін на природний газ, хороша ситуація з цінами на метал і на зернові, які ми експортуємо”, – пояснює фахівець.

  Крім того, продовжив він, інвестори, купуючи облігації внутрішньої позики (ОВДП), створюють попит на гривню.

  Згідно з прогнозами Вишлінського, до середини літа гривню чекає або стабільність, або подальше посилення. Останній сценарій пояснюється в тому числі і приєднанням України до міжнародного центрального депозитарія цінних паперів Clearstream, що створює зручні умови купівлі гривневих ОВДП іноземними інвесторами.

  Але на ситуацію істотно може вплинути результат місії МВФ, прибуття якої очікують в травні.

  “Я впевнений, що ми не отримаємо траншу МВФ, боюся, що співпрацю із західними партнерами буде поставлено на паузу. Це спричинить тиск на курс нацвалюти ближче до осені”, – переконаний економіст Борис Кушнірук.

  Втім, послужити “подушкою безпеки” для гривні на якийсь час можуть парламентські вибори, вважає економіст.

  “Ми ж розуміємо, що ті, хто бере участь у виборах, оперують доларовими ресурсами, – говорить Кушнірук. – Тому збільшиться пропозиція доларів на ринку. Це трошки підтримає курс”.

  Базовий сценарій – зміцнення нацвалюти влітку і девальвація ближче до осені, резюмує економіст.

  А голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек не вірить в істотну девальвацію гривні

  “У другому півріччі завжди спостерігається ослаблення валюти в порівнянні з першою половиною року. Але, якщо порівняти з минулим роком, в цілому за підсумками року ослаблення курсу гривні до долара не було. Навіть було незначне зміцнення”, – сказав він.

  На думку Шпека, істотних коливань цілком можна уникнути.

  “Нам важливо дотримуватися здорової грошово-кредитної політики, і тоді не буде непрогнозованих коливань курсу гривні. Для цього важливе якісне виконання доходів бюджету за всіма статтями, і зведеного бюджету, і фондів, там гроші від приватизації; також розумна політика виходу на ринки позик – не залучати гроші за надто високими ставками”, – пояснив Шпек.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми