Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо причини зростання курсу гривні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, фінанси

  З початку року офіційний курс гривні до долара США підвищився на 5,5%.

  6926_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це повідомив голова ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

  “В даний час ми бачимо переважання пропозиції валюти над попитом”, – ідеться в повідомленні.

  Данилишин виділяє наступні чинники зростання курсу гривні:

  потужні інвестиції нерезидентів в ОВДП – з 1 січня по 3 травня обсяг ОВДП у власності нерезидентів збільшився на 31 млрд грн (у більше як 5 разів).
  продовженням експорту сільгосппродукції рекордного минулорічного врожаю та відносно вдалою кон’юнктурою основних ринків для України експортних агротоварів – кукурудза, соняшникова олія, пшениця.
  активізацією експорту металопродукції та непоганою ціновою ситуацією на світовому ринку сталі й залізної руди.
  залученням боргового капіталу (529 млн євро кредиту під гарантії Світового банку та дорозміщення облігацій зовнішньої державної позики 2018 року на суму 350 млн дол.)
  “Завдяки збільшенню припливу іноземної валюти в Україну, Національний банк значно активізував її купівлю на міжбанківському ринку. В результаті за січень-квітень 2019 року міжнародні резерви НБУ зросли на 0,925 млрд дол. й становили 20,5 млрд дол. (на початок травня). Надлишок валюти на міжбанківському валютному ринку в 2018 році дозволив Національному банку купити в резерви майже 1,4 млрд дол. США”, – додає Богдан Данилишин.

  Також, за його словами, в період відпусток є попит населення на валюту. Однак, населення та бізнес поступово звикли до плаваючого курсу і менше піддаються паніці, бо зрозуміли що коливання можуть бути в обидві сторони – як у бік послаблення, так і зміцнення.

  Як завжди справедливо відзначають в НБУ – за режиму гнучкого курсоутворення коливання курсу є здоровою реакцією ринку на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не потрібно вважати ознаками відхилення від норми. Коливання курсу – це нормальна ситуація.

  Поточні електоральні події, а також останні рішення судів щодо ПриватБанку не мають наразі значного впливу на фінансові ринки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми