Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Заробітчани скорочують обсяг грошових переказів додому

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  За даними Мінсоцполітики, за кордоном постійно працюють 3,2 мільйона українців, а в сам процес трудової міграції залучені до 9 мільйонів осіб – чверть населення країни.

  6136_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  На тлі масштабної трудової міграції, в яку залучено близько чверті населення України, викликає занепокоєння той факт, що щорічно в загальній структурі доходів українських трудових мігрантів питома вага переказів в країну своїм сім’ям скорочується. Це свідчить про те, що все більше сімей возз’єднуються, забирають дітей і залишаються жити за кордоном.

  Таку думку 112.ua озвучив виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

  “Тобто, якщо раніше, наприклад, у людини за кордоном працювала дружина і відправляла перекази в Україну, то після переїзду у неї відпадає необхідність переказувати в країну гроші”, – сказав Устенко.

  За даними Міністерства соціальної політики, за кордоном постійно працюють 3,2 мільйона українців, а в принципі в процес трудової міграції залучені до 9 мільйонів осіб – чверть населення країни. І якщо в 2013 році кількість трудових запрошень для українців від Польщі становила 218 тисяч, то вже в 2017 році зросла до 1,7 мільйона.

  Головним чином це відбувається в зв’язку з тим, що розмір як мінімальної, так і середньої зарплати в Україні значно нижчий в порівнянні з усіма країнами ЄС, включаючи країни Східної Європи. Компанії на території колишньої Східної Німеччини платять співробітникам в середньому 2700 євро, а в Західній Німеччині – 3300 євро.

  Розмір мінімальної зарплати в Німеччині – 1600 євро.
  У Польщі середня зарплата становить 1150 євро, а мінімальна – близько 550 євро.
  В Україні ж з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата становить 4170 гривень, або приблизно 150 доларів, а середня зарплата коливається в районі 9 тисяч гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми