Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Зеленського думають, що Україна "проживе" і без траншу МВФ

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

  У довгостроковій перспективі Києву все ж потрібна співпраця з Фондом, впевнений Зеленський.

  5820_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Україна в короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ), надходження якого очікується в 2019 році.

  Про це розповів радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко.

  При цьому, за його словами, в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ.

  "Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і "подушка безпеки" у вигляді понад 20 млрд доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони коштовні для нас – доведеться платити близько 10% річних", – сказав Устенко.

  Устенко також вказав на те, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.

  "Але щойно країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з'явитися вікно можливостей", – сказав Устенко, який також займає посаду виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера.

  Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною – stand-by. Термін програми – 14 місяців, обсяг – майже 3,9 млрд доларів. У тому ж місяці Україна отримала перший транш за новою програмою МВФ в 1,4 млрд доларів і побила рекорд за валютними резервами.

  Щоб отримати повне фінансування за новою програмою, Україна повинна протягом року виконати так звані "маяки". Прогрес щодо їх виконання оцінить місія МВФ, яка прибуде до України 21 травня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми