Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо подробиці роботи МВФ в Україні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: МВФ

    Представники Міжнародного валютного фонду спростували повідомлення у ЗМІ про те, що місія скорочує графік роботи в Україні і не буде переглядати програму співпраці.

    5820_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    "Робота місії триває. Робота експертів МВФ продовжується нині за графіком", – заявили в представництві фонду.

    До цього джерела повідомляли, що місія Міжнародного валютного фонду повертається до Вашингтона.

    "Сьогодні або завтра місія повертається до Вашингтона. Перегляду програми не буде", – повідомило інформоване джерело в коментарі "Українським новинам".

    За його словами, причиною такого рішення Міжнародного валютного фонду став розпуск парламенту.

    Крім того, джерело заявляло, що "не залишилися непоміченими" і деякі кадрові призначення в Адміністрації президента.

    Нагадаємо, що в Україні з вівторка, 21 травня, розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман казав, що місія планує працювати два тижні. Серед основних проблемних питань він відзначив ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення.

    Нова програма співпраці між Україною і МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми становитиме 3,9 млрд доларів. До того ж приблизно 1,4 млрд доларів надали одразу, а решта коштів виділятиметься за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.

    Водночас аналітики попереджали, що одразу отримати транш Україні все одно б не вдалося. За словами Ігоря Гарбарука, ревізори повинні були лише підвести підсумки, що влада виконала, а що – ні.

    Економічний експерт нагадав, що крім незаконного збагачення Україна не виконала й інші норми меморандуму.

    "Наприклад, ухвалення закону про спліт – про ліквідацію Нацкомфінпослуг і розподіл її обов'язків між Нацбанком і Комісією з цінних паперів. А моя особиста думка, що це шкідливий законопроект. Він вже понад 2 роки перебуває у ВР і до згоди з цього приводу так і не дійшли. Знову ж таки, закон про відповідальність за незаконне збагачення. Як Рада голосуватиме за необхідні для президента і країни закони, якщо президент сказав, що він цю Раду розпускає? Ми почули з вами заяву прем'єр-міністра України, що він іде зі своєї посади. Хто з МВФ підписуватиме документи? Тобто тут юридичний казус ще може бути ключовою проблемою, яка завадить усім цим речам", – пояснює Гарбарук.

    За словами економістів, за позитивного сценарію новий транш може бути ближче до осені. Зараз до Києва прибула оцінна місія, яка підготує звіт, після чого пройдуть переговори.

    "Новий транш за позитивного сценарію може бути ближче до осені чи навіть грудня. Зараз в Україні перебуває оцінна місія. Вона повинна зробити висновки про виконання структурних маяків", – пояснив економіст МЦПД Єгор Киян у коментарі OBOZREVATEL.

    Після цього буде звіт про виконання умов і тільки потім почнуться переговори про новий меморандум і транш, який за ним послідує.

    Крім того, за словами Кияна, навіть без траншу МВФ у 2019 році, з огляду на золотовалютні резерви, Україна зможе обслуговувати свій зовнішній борг. Водночас від співпраці з фондом залежать настрої інвесторів, відносини з ЄС, міжнародними фінансовими інституціями.

    "Місія повинна провести ревізію і за підсумками роботи в країні ухвалити рішення щодо майбутньої програми. Питання про її перегляд нині не стоїть. З боку МВФ є чіткі вимоги, які ми не змогли вирішити повною мірою. Без нового траншу ми зможемо виплатити частину зовнішніх боргів, але зробити це буде значно складніше. А основна маса виплат припадатиме на вересень", – зазначив аналітик Максим Пархоменко.

    Він додав, що через розпуск парламенту абсолютно не зрозуміло хто може підписувати з МВФ домовленості. Це мав робити уряд, який розпустили за день до цього.

    Нагадаємо, що МВФ може відмовити Україні в наданні чергового траншу кредиту. Агентство S&P Global Ratings прогнозує, що це станеться, якщо Київ не знайде рішення щодо статті про незаконне збагачення.

    Зокрема 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинуватості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми