Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав головний драйвер української економіки

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економіка

  За словами фінансового експерта Олексія Куща, підвищувати далі зарплати в Україні немає можливості.

  7992_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Наші зарплати ще далекі не просто від європейських, а від рівня виплат у регіональних сусідів. Отримуємо менше, ніж білоруси, росіяни чи казахи. Однак цьогоріч побачимо сповільнення зростання економіки з 3 до 2,5%. Крім того, подальше зростання заробітних плат призведе до зниження конкурентноздатності нашого ринку. З іншого боку, якщо зарплати не підвищуватимуть, то українці продовжать шукати роботу за кордоном", - пояснює він.

  Щоб підрахувати реальну купівельну спроможність, треба орієнтуватися на показник наявного доходу. Це кошти, які залишається у населення з вирахуванням інфляції.

  "У 2014-2015-их реальний наявний дохід населення у розрахунку на гривню впав на 31-32%. В доларовому еквіваленті він знизився ще більше. У 2016-му побачили зростання на 2%. У 2017-му показник додав 11%. Торік наявний дохід зріс трохи менше, ніж на 10%. Тобто купівельна спроможність українців покращилася", - пояснює Олексій Кущ.

  Драйвером економічного зростання він називає роздрібну торгівлю. Вона щороку додає 6-7%.

  "Якби купівельна спроможність погіршувалася, торгівля не розвивалася б. Так, останні кілька років ВВП зростає, а промислове виробництво падає. У січні-лютому побачили падіння останнього на 2-3%. Натомість ВВП додав 2,7%. Це також відбувається за рахунок розвитку торгівлі", - резюмує фінансист.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми