Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні "схудли" міжнародні резерви

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси

    Смолій пояснив, чому обсяг міжнародних резервів скорочується.

    4660_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Міжнародні (золотовалютні) резерви України скоротилися до 19,3 млрд доларів. Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Яків Смолій під час зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками Міжнародного валютного фонду, передає прес-служба голови держави.

    "До кінця поточного року наша країна повинна заплатити понад 5 млрд доларів за зовнішніми і внутрішніми зобов'язаннями в іноземній валюті. Обсяг міжнародних резервів – поки 19,3 млрд доларів, і цього достатньо для виконання суверенних зобов'язань", – поінформував Смолій.

    Нагадаємо, за підсумками квітня міжнародні резерви України становили 20,53 млрд доларів, тобто на 1,23 млрд доларів більше, ніж станом на 28 квітня. Раніше в НБУ вже пояснювали, що не зважаючи на сприятливу ситуацію на валютному ринку, резерви зменшилися через погашення державного і гарантованого боргу.

    Як відомо, станом на 1 січня 2019 року міжнародні резерви України становили 20,82 млрд доларів. Таким чином, з початку року резерви скоротилися на 1,52 млрд доларів. Рекордно збільшити обсяг резервів за підсумками 2018 року не пощастило, перш за все, завдяки отриманню Україною траншу МВФ і пов'язаного фінансування.

    При цьому раніше Нацбанк покращив прогноз по міжнародних резервах України. НБУ очікує, що до кінця 2019 року резерви зростуть до 21,2 млрд доларів, до кінця 2020 року – до 21,9 млрд доларів, а до кінця 2021 року становитимуть 21,8 млрд доларів. У прогнозі враховані пікові виплати за держборгом, що припадають на ці роки. В уряді і Національному банку України вважають, що впоратися з виплатами по державному боргу країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду.    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку  Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми