Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Коломойського підозрюють у відмиванні $470 млрд через кіпрські офшори

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Коломойський

    Приватбанк підозрює Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні $470 млрд через кіпрські компанії.

    94_1467724318_privat_bank_top_1000.jpg (35.94 Kb)

    За версією Приватбанку, колишні власники банку переводили кошти до дочірнього банку на Кіпрі, звідти – юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували в купівлю нерухомості та низки компаній у США, повідомляє старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

    Згідно з позовом, який подали 21 травня до американського суду, у 2006-2016-х загальна сума кредитів, наданих Приватбанком кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, становила $470 млрд.

    Андерс Аслунд зазначає, якщо юристи Приватбанку доведуть це в суді, то це буде найбільший у світовій історії кейс із відмивання грошей однією групою осіб. Ця сума еквівалентна 2 ВВП Кіпру.

    "Це цивільний позов, тому юристи Приватбанку надали суду всі матеріали. Проте всі звинувачення мають явно кримінальний характер. Приватбанк виконав по суті детективну роботу з дослідження великомасштабного відмивання коштів у США. Позовна заява налічує 104 сторінки", – підкреслив Аслунд.

    За версією Приватбанку, Коломойський і Боголюбов діяли за такою схемою: банк збирав роздрібні депозити в Україні, пропонуючи гарні умови та сервіс. Потім гроші з банку переводили в його дочірній банк на Кіпрі. Звідти – юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували в купівлю нерухомості та низки компаній у США. Зокрема, згідно з позовом, колишні власники банку стали власниками нерухомості у місті Клівленд, штат Огайо, пояснив Аслунд.

    Окрім того, Коломойський і Боголюбов за посередництва своїх американських компаній придбали у США низку металургійних заводів, розташованих у різних штатах.

    Проблема полягає в тому, що США дозволяють створення сотень тисяч анонімних компаній, що використовують для відмивання грошей, зазначає Аслунд.

    "Випадок із Приватбанком показує, що брудні гроші не обов'язково зосереджені у великих містах і у сфері нерухомості, а можуть дістатися й реальної економіки. Це наочно демонструє необхідність раз і назавжди заборонити анонімні компанії у Сполучених Штатах", – додав він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми