Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Інвестиції в біткоін: чи варто купувати і які прогнози

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інвестиції

  Курс біткоїна побив 12-місячний рекорд і продовжує стрімко зростати. Вже зараз середня ціна однієї монети досягає понад 8,5 тисяч доларів.

  8876_22.jpg (96.22 Kb)


  Як гартувався біткоїн
  Спочатку цінність біткоїна була незначною. Вартість не досягала навіть десяти центів. Незважаючи на дешевизну, у Сполучених Штатах все ж можна було розплачуватися криптовалютою, і, що дивно, без жодного даркнету. Однак у 2016-му цінність монети різко зросла. У січні 2016 року середня вартість одного коїна досягала 436 доларів. І це була не межа.

  Свого піку біткоїн досяг у середині грудня 2017 року. Тоді ціна зросла до 20 тисяч доларів. І ті, хто встиг запастися криптовалютою, різко розбагатіли. Для прикладу, 20-річний інвестор Ерік Фінман 8 років тому зміг купити на подаровану бабусею тисячу доларів біткоїни.

  Зараз він наймолодший криптомільйонер у світі, викладає в Instagram фотографії, де спалює готівку, а також працює з NASA над супутником із "капсулою часу", де міститься популярна музика, відео, а також компакт-диск із піснями Тейлор Свіфт.

  Купувати чи не купувати — ось питання
  Чи варто інвестувати у біткоїни? Експерти попереджають, що якщо ви вкладаєте в такого роду активи — це завжди ризик. Якщо є кошти, бажання ризикнути, необхідно диверсифікувати портфель та інвестувати. "Будь-яка інвестиція — це завжди увага, причому щоденна. Тому треба правильно підбирати моменти, коли курс стане максимально вигідним", — радить виконавчий директор Української Федерації Страхування Галина Третякова.

  Однак думки щодо резонності інвестиції у криптовалюту розділилися. Є ті, хто вважає, що у біткоїн інвестувати не варто, оскільки ця валюта нічим не підкріплена. Наприклад, такої позиції дотримується головний аналітик Concorde Capital Олександр Паращій. "Краще інвестувати у щось більш суттєве і стабільне, наприклад золото, нафту, акції, а не в подібні піраміди", — пояснює він свою позицію.

  Якщо все ж таки інвестувати, то які прогнози? Експерти заявляють, що ціни на першу криптовалюту почали активно йти вгору. Попит на ринку поки не досяг пікових точок. Це свідчить про те, що до ажіотажу навколо біткоїна ще далеко. За їхніми припущеннями ціни можуть вирости до значень у 20 тисяч доларів. Але важливо зазначити, що зараз на ринку більше професіоналів і людей, які об'єктивно оцінюють ринок. Тому навряд чи ми побачимо такий резонанс, як раніше, розповідає старший аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко. "Об'єктивно орієнтуючись на обсяг транзакцій у мережі наразі потенційно ми можемо дійти до позначки у 15 тисяч доларів до кінця року", — зазначає експерт.

  Схожої точки зору дотримуються і аналітики Forex Club. Вони стверджують, що вартість цієї криптовалюта може дійти до позначки в 10 тисяч доларів. Нещодавно курс вкотре підскочив, після чого очікується нетривалий період корекційного зниження. Однак, на думку експертів, біткоїн, ймовірно, знову продовжить зростання. "Заробити на біткоїні як і раніше можна, хоча він і відійшов від своїх піків, але треба уважно стежити за рухами ринку, які часто буває складно прогнозувати", — зазначають експерти.

  Криптовалюта у касі: наскільки це легітимно?
  А чи вийде глобалізувати криптовалюту, щоб вона стала в один ряд з іншими загальновизнаними валютами? В принципі так, і деякі підприємства вже роблять успіхи в тому, щоб споживач міг розраховуватися біткоїном. OBOZREVATEL без зусиль знайшов кафе, ресторани, магазини одягу, квітів, техніки, юридичні компанії, туристичні агентства, де такі маркери приймаються як платіжний засіб.

  "І незважаючи на те, що НБУ не визнає криптовалюту як платіжний засіб, законодавство не забороняє її використовувати. І якщо навіть гроші зникли з біткоїн-гаманця в результаті тієї чи іншої шахрайської схеми або інших обставин, то правоохоронні органи зобов'язані прийняти та зареєструвати таке звернення", — повідомляє директор юридичної компанії "Прима Лідер Груп" Діна Дрижакова.

  Словник початківця криптомільйонера
  Біткоїн — одна з перших криптовалют.

  Криптовалюта — децентралізована цифрова валюта, щодо якої практично вся інформація шифрується. В угодах із криптовалютою немає посередників, рівними правами наділені обидві сторони.

  Токен, коїн — так заведено називати одиницю у криптовалюті.

  Даркнет — прихований сегмент мережі, в якому відбуваються напівлегальні і нелегальні угоди.

  Майнінг — спосіб видобутку криптовалюти, за якого створюється нова ланка у блокчейні для функціонування криптовалютних платформ. За створення нової ланки передбачено винагороду у формі нових коїнів.

  Блокчейн — вибудуваний безперервний ланцюжок блоків з інформацією.

  Диверсифікація (портфеля) — поділ капіталу на кілька частин, інвестування в різні активи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми