Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Доходи поляків різко зросли

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, зарплата

    Минулого року 81% опитаних поляків оцінили свій рівень життя від середнього до чудового. Решта ж відповіли, що жили скромно або дуже бідно. Для порівняння, в 1993 році быдними вважали себе більше половини громадян, а добре або дуже добре жили лише 3% з них.

    4652_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Ця динаміка, як повідомляє Rzeczpospolita, свідчить про вражаючий розвиток національної економіки. І такими результатами поляки завдячують тільки собі.

    За останні 30 років рівень національного ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) збільшився майже в п’ять разів, а купівельна спроможність – в три.

    На сьогоднішній день, за даними Євростату, поляки все ще бідніші за чехів, словаків, литовців і естонців. Однак їм вдалося випередити угорців і румун, хоча в початковій точці вони були набагато біднішими.

    Цікаво, що поляки гордо порівнюють себе і з Україною, яка як посткомуністична країна «ніколи не була інтегрована в Західну Європу». Якщо в 1989 році рівень життя в Україні залишався трохи вищим, ніж в Польщі, то зараз українці бідніші за поляків на дві третини (більше 60%).

    Цікаво свою динаміку поляки пояснюють на прикладі бензину і хліба. Якщо в 1990 році на середню зарплату в близько мільйон злотих можна було купити 605 буханців хліба або 278 літрів бензину, а телевізор коштував п’ять місячних окладів, то сьогодні середньої зарплати вистачає, щоб купити хліба і бензину в три рази більше, а за одну зарплату можна купити чотири телевізори з пласким екраном.

    Також поляки зіставляють своє нове і старе становище і на прикладі автомобілів. Якщо 30 років тому по країні їздило 5,2 млн машин, то сьогодні – 22,5 млн.

    Відзначимо, що поляки розглядають своє економічне становище саме за останні 30 років, оскільки 4 червня 1989 року у країні відбулися перші за повоєнний час напівдемократичні вибори, коли почався реальний демонтаж соціалізму і перехід до народовладдя. Після цього в Польщі почався період системних змін, а конкретніше – трансформаційної рецесії.

    «У Польщі всі ці процеси були також неминучі, але ми зробили все, щоб зробити їх якомога м’якшими і коротшими… Ми очікували краху підприємств, зростання безробіття, стрибка інфляції, падіння ВВП і т.д. Але все виявилося не так страшно, як могло б. Уряд зробив на макроекономічному рівні все можливе, тому одним з найважливіших результатів стала поява приватного бізнесу, який за кілька років підріс на 20-30%», – розповідає один з колишніх економічних радників уряду того часу, професор Станіслав Гомулка.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми