Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Доходи поляків різко зросли

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, зарплата

    Минулого року 81% опитаних поляків оцінили свій рівень життя від середнього до чудового. Решта ж відповіли, що жили скромно або дуже бідно. Для порівняння, в 1993 році быдними вважали себе більше половини громадян, а добре або дуже добре жили лише 3% з них.

    4652_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Ця динаміка, як повідомляє Rzeczpospolita, свідчить про вражаючий розвиток національної економіки. І такими результатами поляки завдячують тільки собі.

    За останні 30 років рівень національного ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) збільшився майже в п’ять разів, а купівельна спроможність – в три.

    На сьогоднішній день, за даними Євростату, поляки все ще бідніші за чехів, словаків, литовців і естонців. Однак їм вдалося випередити угорців і румун, хоча в початковій точці вони були набагато біднішими.

    Цікаво, що поляки гордо порівнюють себе і з Україною, яка як посткомуністична країна «ніколи не була інтегрована в Західну Європу». Якщо в 1989 році рівень життя в Україні залишався трохи вищим, ніж в Польщі, то зараз українці бідніші за поляків на дві третини (більше 60%).

    Цікаво свою динаміку поляки пояснюють на прикладі бензину і хліба. Якщо в 1990 році на середню зарплату в близько мільйон злотих можна було купити 605 буханців хліба або 278 літрів бензину, а телевізор коштував п’ять місячних окладів, то сьогодні середньої зарплати вистачає, щоб купити хліба і бензину в три рази більше, а за одну зарплату можна купити чотири телевізори з пласким екраном.

    Також поляки зіставляють своє нове і старе становище і на прикладі автомобілів. Якщо 30 років тому по країні їздило 5,2 млн машин, то сьогодні – 22,5 млн.

    Відзначимо, що поляки розглядають своє економічне становище саме за останні 30 років, оскільки 4 червня 1989 року у країні відбулися перші за повоєнний час напівдемократичні вибори, коли почався реальний демонтаж соціалізму і перехід до народовладдя. Після цього в Польщі почався період системних змін, а конкретніше – трансформаційної рецесії.

    «У Польщі всі ці процеси були також неминучі, але ми зробили все, щоб зробити їх якомога м’якшими і коротшими… Ми очікували краху підприємств, зростання безробіття, стрибка інфляції, падіння ВВП і т.д. Але все виявилося не так страшно, як могло б. Уряд зробив на макроекономічному рівні все можливе, тому одним з найважливіших результатів стала поява приватного бізнесу, який за кілька років підріс на 20-30%», – розповідає один з колишніх економічних радників уряду того часу, професор Станіслав Гомулка.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми