Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

"Закон про валюту": як це вплине на курс гривні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: гривня, валюта

  В Україні курс долара залежить від двох чинників: попиту і пропозиції. Пропозиція — та валюта, яка надходить в країну і потрапляє на внутрішній ринок. Головні джерела: експортні виторги, перекази заробітчан, кредити та інвестиції. Національний банк, щоб утримати курс долара, спочатку зобов'язав бізнес продавати 75% валюти, потім знизив цю норму до 50%.

  9651_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  В цьому ж році регулятор ухвалив рішення піти на лібералізацію валютного ринку. Тоді НБУ розробив, а парламентарі ухвалили закон "Про валюту".Тоді аналітики вітали всі нововведення, крім обмеження обов'язкового продажу валюти. Мовляв, це в майбутньому може стати ударом по курсу гривні і призвести до подорожчання долара.

  Та й у самому Нацбанку ще рік тому з такою ідеєю погоджувалися. Наприклад, у червні 2018-го, приймаючи рішення про продовження обов'язкового продажу валюти, в НБУ заявили: "Обмеження залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, підтримки стабільності на валютному ринку". Простіше кажучи, норма з продажу валюти дозволяє утримувати стабільний курс долара в країні.

  Однак уже із 20 червня норму зовсім скасовують. Тобто експортери за бажання зможуть взагалі не продавати валюту. Йдеться про мільярди доларів. Для прикладу, в минулому році загальний експортний виторг країни склала $54 млрд. Щонайменше половину зазначеної суми підприємці мали продати. Обсяги експорту потрошку ростуть, разом із тим має зміцнюватися і курс гривні.

  Цього разу в НБУ свою позицію переглянули. Мовляв, зняття обмежень до стрибка курсу долара не призведе, оскільки бізнес і так продає достатню частину свого виторгу. "Чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. За статистикою останніх років, і коли норматив обов'язкового продажу валютних надходжень склав 50%, і коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав більш ніж 90% валюти", — пояснили у НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми