Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чи варто чекати подорожчання долара?

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

  Ситуація на валютному ринку істотно не зміниться.

  9651_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  "За попередніми практиками скасування обов'язкового продажу валюти не призводило до зниження курсу гривні. Водночас будь-яке закручування гайок лише викликало наростання паніки та погіршення ситуації", — пояснює аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

  Фінансист Єгор Комов також позитивно оцінює нововведення. За його словами, бізнес, який виробляє в Україні продукцію на експорт, і так змушений продавати більшу частину виторгу, оскільки розрахунки веде у гривні.

  "Вся операційна діяльність у будь-якому разі ведеться у гривні. Ви не можете навіть за всього бажання офіційно виплатити зарплату у євро або доларах, або розплатитися з українським підрядником іноземною валютою", — пояснює Комов.

  Ті, хто чесно проводив операції, і надалі стабільно продаватимуть виторги. А ось підприємці, які раніше ховали свої валютні виторги, навпаки — можуть повернути гроші в Україну.

  Через жорстке регулювання деякі підприємства створили собі прокладку — продавали свій товар їй за низькою ціною, а вже потім перепродували з прокладки на реальні ринки вже за рентабельними цінами. Це так зване трансферне ціноутворення. І податки недоплачували, і виторг у країну не вводили", — розповідає Комов.

  Пархоменко також зазначає: існує величезна кількість способів не вводити виторг у країну і не продавати його. А чим сильніше затягують гайки, тим спритніше бізнес знаходить способи ухилитися від обмежень або взагалі приймає рішення поміняти юрисдикцію. "Саме скасування не змінить докорінно ситуацію, оскільки існує величезна кількість способів не заводити доларову ліквідність в країну, а відправляти тільки необхідний мінімум. Таким чином, основні продавці матимуть можливість працювати відкрито. Що стосується дрібних експортерів, для них кількість головного болю зменшиться", — вважає Пархоменко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми