Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк підтвердив дедоларизацію України

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: НБУ

  НБУ назвав орієнтири і цілі щодо зменшення частки інвалюти.

  2342_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  В Україні зростають обсяги кредитування, але рівень доларизації балансів банків в Україні поступово знижується. Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність, підготовленому Національним банком України (НБУ).

  "Зараз частка валютних депозитів і кредитів трохи перевищує 40% від загальних обсягів. Серед клієнтів банків до цих пір багато компаній з кредитами в іноземній валюті, але доходами майже виключно в гривні", - відзначають в Нацбанку.

  Також зазначено, що рівень доларизації кредитів нерівномірний між групами банків – останнім часом він помітно знизився для іноземних (без РФ) і приватних банків.

  При цьому Нацбанк очікує, що поступово рівень доларизації знизиться природним шляхом. За оцінками НБУ, природний рівень доларизації для України становить близько 20%.

  "Цьому сприятимуть збереження макроекономічної стабільності, уповільнення інфляції та висока різниця між депозитними ставками в гривні та іноземній валюті", - йдеться в матеріалах Нацбанку.

  У той же час, доларизація державного боргу становить серйозний ризик для держфінансів, застерігає Нацбанк.

  "Валютна складова державного боргу залишається значною – 68,2% на 1 травня 2019 року. За чотири місяці 2019 року частка боргу в іноземній валюті скоротилася на 2,7 п.п., що пов'язано з ростом участі нерезидентів в ринку гривневих ОВДП... Середньострокова мета – збільшення частки гривневих інструментів в державний борг. Інтерес нерезидентів до гривневих ОВДП повинен бути використаний для зміни валютної структури боргу", – вважають в НБУ.

  Нагадаємо, 2019 рік є піковим у питанні обслуговування боргових платежів в валюті, в тому числі в доларах. Так, в травні-грудні Україні належить виплатити в валюті 6,3 млрд доларів в еквіваленті, включаючи 3,5 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 2,8 млрд доларів з валютних облігацій внутрішньої держпозики.

  В уряді і Національному банку вважають, що впоратися з виплатами за державним боргом країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду. А прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що Україна повинна сумлінно обслуговувати держборг і не допускати дефолту, оскільки від нього постраждають, в першу чергу, пересічні громадяни.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми