Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

До чого призведе падіння курсу долара і як це торкнеться України

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: долар, гривня

  Висловлювання американського президента Дональда Трампа може стати початком нової валютної війни. За його словами, США повинні відповісти аналогічними діями на «закачування» грошей в валютні системи ЄС і Китаю. В іншому випадку, кероване ним держава здатна втратити свою провідну роль у світі. Раніше подібну думку він висловлював щодо Росії, Німеччини і деяких інших держав, а також проводиться президентом Європейського Центробанку Маріо Драгі.

  4268_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Реакція не змусила себе чекати. У своїй статті Financial Times нагадала, що раніше прозвучали подібні висловлювання викликали певну боротьбу між США і низкою європейських країн, а також попередила американців про наслідки нової валютної війни. Не залишилися осторонь і державні організації. Наприклад, Казначейство США і міністерство торгівлі виступили з ініціативою ввести санкції, а керівництво Федеральної резервної системи США вирішило знизити процентну ставку, чого не траплялося вже 10 років. Численні експерти побоюються того, що «прихована» валютна війна може перейти в активну фазу. Стабільність країни або прибуток олігархів - що важливіше?

  Причина зниження курсу долара
  Валютні війни є однією з різновидів торгових «військового протистояння», які регулярно виникають між основними гравцями світових ринків. Вони являють собою штучну девальвацію тієї чи іншої валюти, що влаштовується керівництвом країни. Нечисленність «гарячих» валютних воєн обумовлена ​​їх небезпечним впливом на політику країни, що довела «Велика депресія», яку США пережили в 30-х роках XX століття. На думку експертів, в нове протистояння крім США включаться ЄС, Китай, Росія і Японія. Михайло Демків, який є фінансовим аналітиком груп ICU, вважає що однією з причин нового протистояння стане бажання американського президента стимулювати зростання економіки США перед прийдешніми президентськими виборами.

  Чим загрожує Україні валютна війна
  «Військові» дії на валютному ринку вплинуть на все без країни, не дивлячись на те, чи беруть вони участь в новій валютній війні чи ні. Так, одним з наслідків нової війни вже стало зростання вартості срья на світових ринків. Дли імпортує енергоресурси України, це може нести певну небезпеку. Крім зміни вартості сировини на ринку, боротьба світових гігантів призведе до зміцнення гривні. Не дивлячись на позитивність цього, в Україні очікується маса неприємних сюрпризів. Наприклад, зниження вартості американських, європейських чи російських товарів завдасть серйозної шкоди українським промисловцям.

  Єдиним способом, мінімізувати або виключити негативний вплив від боротьби світових економічних гравців стане розумне розпорядження зміцнилася національною валютою України. Використання цього тимчасового ефекту для насичення власними товарами українського ринку, реалізації економічних реформ, розвитку внутрішнього ринку і ряду інших дій допоможе вийти зі світової протистояння з мінімальним збитком. Якщо ж країна загрузне в дешевому імпорті, то наслідком цього стане перетворення України в рядового експортера сировини.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми