Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Іноземці масово купують українські борги

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інвестиції, борги

  Міністерство фінансів України запланувало взяти в борг в 2019-му 345,9 млрд грн. При цьому, як відзвітували у відомстві, тільки за перші сім місяців вони вже встигли позичити 255,3 млрд грн.

  9821_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Іноземці в поточному році дали в борг Україні в 13,5 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року. План за запозиченнями перевиконано, а ось за доходами – навпаки. Дефіцит бюджету склав більш ніж 1,1 млрд грн. Дохідну частину провалили. І як заявляють в самому міністерстві – через різке зміцнення гривні.

  Наприклад, 19 грудня 2018-го Міністерство фінансів розмістило цінні папери в гривні під 18,5% річних. Ті, хто купив їх, змогли отримати свої гроші через шість місяців (виплата відбулася в червні). Однак, фактично, в доларах Україні за рік з урахуванням девальвації за вказаними паперами доводиться віддавати на 33,6% більше. В окремих випадках ставка доходить до 36%!

  Кредити брали при курсі в 27-28 грн/$, а віддавати доводиться при курсі 25-26 грн/$. В результаті в доларовому еквіваленті Україна повинна віддавати на третину більше, ніж брала. І це в умовах і без того високих ставок за цінними паперами.

  Такого немає в жодній країні світу. У країнах ЄС в кращому випадку можна отримати 1-2%. У економіках, що розвиваються – до 7%. Україна дає під 16-18,5%! А якщо купувати в гривні, то іноземець, який в грудні витратив 10 тисяч доларів, в червні може отримати вже майже 18 тисяч. Це для прикладу, насправді суми зовсім інші. Ми вже позичили тільки в гривневих облігаціях 164,1 млрд грн! А віддамо всі 200 млрд, якщо ситуація не зміниться”, – розповідає фінансовий аналітик Єгор Комов.

  Більшу частину доходів бюджет отримує в гривні. При зростанні курсу нацвалюти в доларовому еквіваленті обсяг доходів скорочується,бо і в гривневому еквіваленті знижується вартість валютних запозичень. Але при цьому борги все одно доводиться повертати в доларах і в євро.

  “Обсяг платежів з погашення державного внутрішнього боргу може бути збільшений у разі дострокового погашення ОВДП в доларах США і в разі збільшення обсягу випуску короткострокових ОВДП з погашенням в 2019 році”, – зазначають у відомстві.

  Найбільша виплата призначена на вересень. Зокрема, 3 вересня доведеться заплатити Міжнародному валютному фонду 114,3 млн СПЗ, а 13 вересня – ще 295,5 млн СПЗ.​  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми