Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Стабілізація і ревальвація: що відбувається із гривнею

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: гривня, фінанси

  Американська валюта кілька днів плавала в діапазоні від 25,2 до 25,4 грн/$. Це, вважають аналітики, свідчать про стабілізацію ситуації. Початок коридору – 25 грн/$, а кінець – 25,5 грн/$. Очікувати істотнішої ревальвації (зміцнення) або девальвації (зниження) курсу гривні не варто.

  8374_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Прогнози аналітиків ґрунтуються на трьох основних факторах: розміщення цінних паперів Мінфіном і високі ставки на них; стабільна ситуація на зовнішніх ринках; перекази заробітчан і заробітки аграріїв; стабільна політична ситуація.

  Прогнози умовно можна поділити на два "табори".

  Перший – тенденція розвернеться на 180 градусів і курс перейде до зміцнення. Такої думки, наприклад, дотримується фінансовий аналітик Єгор Комов. Він вважає, що долар знову доторкнеться до "дна" (25 грн/$) і протримається на цьому рівні щонайменше кілька днів.

  Аналітик Андрій Шевчишин також вважає, що долар зміцниться до позначки у 25 грн/$. Як аргумент "за" зміцнення експерт називає заяву Нацбанку. На сайті регулятора опублікували коментар заступника директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимира Лепушинського. Мовляв, Нацбанк не планує зупиняти зміцнення національної валюти. Відповідно до заяв, такі дії суперечили б меті домогтися зниження інфляції до 5%, а також несли б інші загрози для економіки країни.

  "Ймовірно, в найближчій перспективі гривня має шанс на відновлення зростання і повернеться у коридор 25-25,2 гривні за долар", – зазначає експерт.

  Більш песимістичний прогноз озвучує Вадим Іосуб. Він вважає, що курс суттєво не зміниться і залишиться поблизу поточних значень. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 25,3 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 25,2/25,5 грн.

  "Різноспрямовані зміни курсів свідчать про стабілізацію долара поблизу поточних рівнів. Після чергового нещодавнього зниження курсу він знайшов свою тимчасову рівновагу в середині коридору 25,0-25,5", – прогнозує аналітик.

  Другий табір висловлює менш позитивні оцінки. Наприклад, аналітик Володимир Мазуренко вважає, що долар зовсім не зміниться в ціні. Мовляв, причин для подальшого зміцнення немає.

  "Гривня буде стабільно перебувати біля наявних позначок. Не думаю, що варто очікувати хоч скількись відчутного зміцнення. 25,3 грн/$ – найбільш реалістичний курс", – вважає Мазуренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми