Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Боржників в Україні обмежать в конституційних правах

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: борги, фінанси

  Боржникам заборонили дарувати чи переписувати своє майно на друзів чи родичів. Рішення прийняла Велика палата Верховного суду.

  8374_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Щоб не платити грошові зобов'язання, боржники продавали чи дарували своє майно рідним. Тепер цього робити не зможуть. Наприклад, подарована квартира все одно повернеться до позичальника і у примусовому порядку буде стягуватися кредитором.

  Це не перше подібне рішення Верховного суду.

  "Дарування і продаж активів з метою невиконання рішень судів - поширена практика. Так робили ще задовго до початку кризи 2008 року. Банки інколи списували такі борги. Набагато частіше зверталися до правоохоронців із заявами про шахрайство", - каже юрист Віталій Собкович.

  Суд підтримає кредитора, якщо вдасться довести, що майно продали чи подарували, щоб не платити борги.

  "При розгляді кожної судової справи суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням. Тобто, попередні рішення не вважаються іншим судом "автоматично" єдино вірними. Тому неможливо встановити заздалегідь, яке рішення прийме суд в тій чи іншій справі", - пояснює юрист Максим Блізінський.

  Юристи не радять на вторинному ринку купувати квартири або машини, за якими є невиконані рішення судів. Адже можна втратити як гроші, так і майно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми