Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нова схема шахраїв: Карти українців скуповують за безцінь

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

  Банківські картки на чужі імена продають просто у мережі. Ціна – до 3 тис. грн. За ці гроші обіцяють надіслати пароль від карти, саму карту і скан паспорта, на який оформлений рахунок. Термін дію такої карти – один місяць. Потім реальні власники можуть заявити про пропажу, банк рахунок заблокує.

  9231_original-1358418581.jpg (28.05 Kb)


  Але і цього місяця цілком достатньо, щоб провести шахрайську операцію. Головна проблема – за недбале поводження із власним рахунком українці не несуть жодної відповідальності. За 1000 грн українці погоджуються відкрити дебетовий рахунок і передати його кому завгодно. Кредит на таку карту взяти не можна, а ось перерахувати на неї гроші так, щоб ніхто про це не дізнався – легко.

  Карти доставляють через водіїв автобусів і за допомогою "Нової пошти" у будь-яку точку України. А заплатити можна виключно біткоїни. Продавці рахунків у першу чергу працюють на дрібних шахраїв. Вони формують для них частину інфраструктури. Якщо потрібно зібрати гроші, наприклад, з шахрайських операцій, продажів – карта – найкращий варіант.

  "Доставка відбувається по всій країні за винятком Криму. Конкретні способи і час доставки залежать від пункту призначення. Остаточну вартість і наявність карт уточнюйте безпосередньо при замовленні", – йдеться в одному з оголошень.

  Якщо рахунок використовують у шахрайській схемі, його власник скаже, що просто загубив гаманець, а в ньому була і карта, і пароль від неї. Притягнути його до відповідальності вкрай складно. Заступник директора з операційних питань та інформаційної безпеки ЕМА Раїса Федоровська вважає, можливо, нові вимоги до власників банківських карт могли б змінити ситуацію. Наприклад, якби закон зобов'язував українців або повідомляти про зникнення своєї карти банку, або нести відповідальність за всі шахрайські операції, які проводять за допомогою карти. За таких умов охочих продати рахунок було б менше.

  Юрист Олександр Плахотник впевнений: зараз же притягнути до відповідальності українця, чиєю картою скористалися шахраї, неможливо. Довести злий умисел і навмисну участь у схемі вкрай складно. Найчастіше на те, щоб передати свою карту стороннім, погоджуються соціально незахищені українці, або ті, хто вже веде аморальний спосіб життя.

  "Карти дебетові без проблем будь-якого відкриють – тільки б паспорт і код були. Ви здивуєтеся, скільки людей за 500 грн готові хоч у три банки прийти і карти для вас оформити. Це проблема безвідповідальності, фінансової безграмотності. Я вважаю, що людина повинна нести відповідальність за свій банківський рахунок. Пропала карта – зобов'язаний повідомити у банк", – впевнений юрист.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми