Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Зеленський почав атаку на олігарха Ахметова - експерт

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: Ахметов

  Команда президента Володимира Зеленського спланувала атаку на Ахметова, щоб змусити знизити ціни на вугілля за схемою "Роттердам+" до 1500 гривень за тонну.

  2212_1353799687_rinat-ahmetov.jpg (29.83 Kb)


  Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

  "На нараді під керівництвом президента Володимира Зеленського і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана президент оголосив про прийдешнє зниження цін на електроенергію для промислових підприємств, комунальних та бюджетних установ. На нараді була презентована концепція реформи на ринку електроенергії, яку підготувала за гроші уряду ФРН група експертів на чолі з доктором Цахманном", – зазначає він.

  За словами журналіста, ключовою структурою, яка визначає підготовку до зими і ситуацію на ринку теплової генерації, є компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

  "Це по суті монополіст, що контролює більшу частину теплових електростанцій, і 80% видобутку енергетичного вугілля. ДТЕК диктує ціни. Адміністративне регулювання цін в енергетиці скасували – і тепер ринкові відносини, Ахметов диктує ціни для галузі сам", – додав Бутусов.

  Журналіст наголосив, що на нараді в Офісі президента, за даними джерел видання "Цензор.Нет", головним редактором якого він є, було озвучено, що запаси вугілля на сьогодні на 40% менше торішніх на той же період.

  "Спалюється більше, ніж створюється запасів. Схема "Роттердам+" скасована, але ціни за рішенням ДТЕК не знизилися. За схемою "Роттердам+" зараз ДТЕК пропонує купувати вугілля по 1700 гривень за тонну. А можна купувати без всякого "Роттердама" в Колумбії або США – але вже по 1900 гривень за тонну. Своє вугілля ДТЕК цінує набагато вище – і продає зараз по 2200-2400 гривень за тонну. Собівартість не розкривається", – пише Бутусов.

  Він зазначає, що у Зеленського вирішили вдарити по монополісту і змусити Ахметова знизити ціни, скоротивши свої прибутки: "ДТЕК обіцяє кризу в разі відсутності плану закупівлі вугілля, і це і було головним скандалом наради, проведеної Зеленським".

  Бутусов стверджує, що "Роттердам+" в будь-якому вигляді – це фактично зараз політична реабілітація рішень Порошенко і Ахметова в енергетиці. Провайдером зниження цін на електроенергію, на думку журналіста, є представник президента в Кабміні Андрій Герус – головний публічний противник "Роттердам+".

  "Однак позиція команди Зеленського така: схема "Роттердам+" виглядає вигідною тільки на короткий термін і тільки тому, що ДТЕК і міністр Насалик встановили свої високі ціни на вугілля всередині країни – ціни на біржі перебувають на 14-річному мінімумі, і скоро підуть вгору, формула стане невигідною. Нова влада вважає, що транспортування з формули повинна бути виключена і ціноутворення повинно перейти на рівень "Роттердам без плюса", внутрішні ціни повинні бути знижені. Також Герус озвучив позицію, що у вересні тарифи на е/е для вугільних електростанцій повинні бути знижені", – додав журналіст.

  Далі Бутусов міркує про те, як змусити Ахметова знизити ціни. За його словами, офіційно це, звичайно, ніхто не озвучить, але арсенал він пропонує наступний:

  "1. Провести реформу на ринку електроенергії. На нараді за участю президента лунала презентація програми Low Carbon, яка розроблена за гроші уряду ФРН під керівництвом економіста Георга Цахманна. Оптові ціни на закупівлю електроенергії в Україні вище, ніж у багатьох країнах ЄС, і вище щодо витрат на генерацію.

  2. Пропонується зробити примусове розділення монополіста ДТЕК, а також змусити ДТЕК продати частину своїх активів.

  3. Частина вугілля постачається ДТЕК для забезпечення експорту електроенергії через Бурштинську ТЕС. У разі кризи експортні поставки, особливо вигідні для ДТЕК, можуть бути блоковані з метою накопичення вугілля для внутрішніх потреб. Якщо криза – то криза буде для всіх.

  4. Після створення нового уряду можуть замінити керівництво "Енергоатомом", прибрати людей Миколи Мартиненка від управління, і збільшити частку атомної енергетики у виробництві електрики.

  5. Зміна менеджменту державної компанії "Центренерго", куди замість менеджерів Ігоря Кононенко увійшли люди, близькі до Ігоря Коломойського. "Центренерго" планується найближчим часом приватизувати, щоб створити конкуренцію ДТЕКу.

  6. Каральні заходи не плануються, але не можна виключити, що найближчим часом екологічна інспекція нового уряду в законному порядку зверне увагу на боротьбу з забрудненнями навколишнього середовища, і в топ-10 головних забруднювачів - 8 підприємств ДТЕК".

  За даними джерел "Цензор.Нет", наголошує Бутусов, концепція Цахманна прийнята як "дорожня карта" для дій нового уряду.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми