Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банкіри прогнозують зниження облікової ставки НБУ

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: НБУ, банкіри, облікова ставка

  Нацбанк у вересні може знизити облікову ставку мінімум на 0,5 відсоткових пункти - до 16,5% річних.

  7253_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Так вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

  "Ми очікуємо подальшого зниження облікової ставки на 0,5-1 в.п., оскільки бачимо поступове ослаблення фундаментального інфляційного тиску і зниження макроекономічних ризиків", - заявив аналітик інвестиційного бізнесу УкрСиббанку Михайло Харчук.

  "Незважаючи на прискорення річної інфляції в липні до 9,1% з 9% за підсумками червня, відповідна динаміка, головним чином, була продиктована ефектом бази, а також ситуативними чинниками, що перебувають поза монетарною політикою центробанку.

  Затвердження нового уряду, очікування активізації реформ і відновлення співпраці з МВФ будуть сприяти поліпшенню інфляційних очікувань", - вважає експерт.

  Він додав, що інфляційні ризики зберігаються, у тому числі пов'язані з незвично стабільним на початку осені курсом гривні, але реальна облікова ставка, навіть у разі рішучого ослаблення монетарної політики, залишається досить високою для абсорбції впливу цих факторів.

  Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло також вважає, що НБУ знизить облікову ставку у вересні на 0,5-1 п.п.

  "Нацбанк у вересні може знизити облікову ставку на 0,5-1 п.п. Це обумовлено завданнями, які перед собою ставить новий уряд. Прем'єр-міністр Гончарук заявив про істотне зниження ставок по кредитах вже в наступному році, а для цього необхідно зниження облікової ставки.

  Про необхідність зниження облікової ставки також заявляли в Мінфіні та інших фінансових інституціях. Виходячи із завдань уряду, на мій погляд, НБУ доведеться переглянути прогноз по обліковій ставці і прискорити динаміку її зниження", - зазначила вона.

  Андрій Приходько, начальник відділу по роботі з інвесторами банку "Кредит Дніпро", вважає, що правління Нацбанку за підсумками засідання з питань монетарної політики 5 вересня прийме рішення про зниження облікової ставки на 0,5% п.п.

  "Зниження облікової ставки у вересні на 0,5 п.п. цілком ймовірне, з огляду на позитивні тенденції на валютному ринку.

  Крім того, Мінфін вже перевиконав річний план з гривневих запозичень і має достатній запас накопичених коштів для майбутніх розрахунків за держборгом восени, тому гострої необхідності в залученні коштів через ОВДП зараз немає і, відповідно, немає стимулу підтримувати ставки на поточному, все ще досить високому, рівні", - сказав експерт.

  Начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов також прогнозує зниження облікової ставки на 0,5 п.п.

  Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик дотримується аналогічної точки зору: "У вересні ми очікуємо продовження циклу зниження облікової ставки на 0,5 п п.".

  За його словами, зниження облікової ставки може бути обумовлено такими факторами, як очікуване відновлення дезінфляційного тренду і зниження політичної невизначеності в результаті формування монобільшості в парламенті, затвердження композиції уряду, а також формування новим урядом амбітного плану структурних реформ.

  Експерти вважають, що до кінця поточного року НБУ може знизити облікову ставку до 15,5% річних.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми