Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банкіри прогнозують зниження облікової ставки НБУ

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: НБУ, банкіри, облікова ставка

  Нацбанк у вересні може знизити облікову ставку мінімум на 0,5 відсоткових пункти - до 16,5% річних.

  7253_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Так вважають банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

  "Ми очікуємо подальшого зниження облікової ставки на 0,5-1 в.п., оскільки бачимо поступове ослаблення фундаментального інфляційного тиску і зниження макроекономічних ризиків", - заявив аналітик інвестиційного бізнесу УкрСиббанку Михайло Харчук.

  "Незважаючи на прискорення річної інфляції в липні до 9,1% з 9% за підсумками червня, відповідна динаміка, головним чином, була продиктована ефектом бази, а також ситуативними чинниками, що перебувають поза монетарною політикою центробанку.

  Затвердження нового уряду, очікування активізації реформ і відновлення співпраці з МВФ будуть сприяти поліпшенню інфляційних очікувань", - вважає експерт.

  Він додав, що інфляційні ризики зберігаються, у тому числі пов'язані з незвично стабільним на початку осені курсом гривні, але реальна облікова ставка, навіть у разі рішучого ослаблення монетарної політики, залишається досить високою для абсорбції впливу цих факторів.

  Голова правління Айбокс Банку Галина Хейло також вважає, що НБУ знизить облікову ставку у вересні на 0,5-1 п.п.

  "Нацбанк у вересні може знизити облікову ставку на 0,5-1 п.п. Це обумовлено завданнями, які перед собою ставить новий уряд. Прем'єр-міністр Гончарук заявив про істотне зниження ставок по кредитах вже в наступному році, а для цього необхідно зниження облікової ставки.

  Про необхідність зниження облікової ставки також заявляли в Мінфіні та інших фінансових інституціях. Виходячи із завдань уряду, на мій погляд, НБУ доведеться переглянути прогноз по обліковій ставці і прискорити динаміку її зниження", - зазначила вона.

  Андрій Приходько, начальник відділу по роботі з інвесторами банку "Кредит Дніпро", вважає, що правління Нацбанку за підсумками засідання з питань монетарної політики 5 вересня прийме рішення про зниження облікової ставки на 0,5% п.п.

  "Зниження облікової ставки у вересні на 0,5 п.п. цілком ймовірне, з огляду на позитивні тенденції на валютному ринку.

  Крім того, Мінфін вже перевиконав річний план з гривневих запозичень і має достатній запас накопичених коштів для майбутніх розрахунків за держборгом восени, тому гострої необхідності в залученні коштів через ОВДП зараз немає і, відповідно, немає стимулу підтримувати ставки на поточному, все ще досить високому, рівні", - сказав експерт.

  Начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Україна Олексій Блінов також прогнозує зниження облікової ставки на 0,5 п.п.

  Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик дотримується аналогічної точки зору: "У вересні ми очікуємо продовження циклу зниження облікової ставки на 0,5 п п.".

  За його словами, зниження облікової ставки може бути обумовлено такими факторами, як очікуване відновлення дезінфляційного тренду і зниження політичної невизначеності в результаті формування монобільшості в парламенті, затвердження композиції уряду, а також формування новим урядом амбітного плану структурних реформ.

  Експерти вважають, що до кінця поточного року НБУ може знизити облікову ставку до 15,5% річних.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми