Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали новий бюджет нереалістичним: основні моменти

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бюджет

  Експерти назвали новий бюджет нереалістичним, але більш ліберальним.

  1247_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Кабмін 15 вересня презентував головний фінансовий документ країни, розрахований виходячи з підвищеною мінімальної заробітної плати. У ньому, зокрема, пропонується збільшити витрати на охорону здоров'я і освіту.

  З огляду на провал з наповнення дохідної частини поточного бюджету, новини "Сьогодні" поцікавилися у економістів, на скільки реалістичні завдання, які поставив перед собою новий уряд на 2020 рік.

  Економіст Олександр Охріменко зазначає: держбюджет на наступний рік зводився за тим же принципом, що і поточний. Тому допущені в цьому році помилки – неминучі.

  "Замість того, щоб підрахувати, скільки отримаємо реальних доходів, і виходячи з цього порахувати реальні витрати, вони прорахували витрати, а потім підігнали доходи", – сказав він.

  За таким же принципом, вважає Охріменко, було визначено і курс долара в бюджеті на наступний рік – 28,2 грн/дол, який, як відзначали раніше фінансисти, загрожує невиконанням поточного бюджету.

  "Курс прорахували з кінця. Щоб баланс збігся, порахували доходи і витрати, не вистачає імпортного ПДВ – порахували, який потрібно курс, щоб вони і з імпорту ПДВ закрили [бюджет]", – зазначив економіст.

  За словами економіста Олексія Плотнікова, запропонований держбюджет не можна назвати соціальним.

  "Це виправдовується високим рейтингом президента, авансовим високим рейтингом уряду – тому зараз можна робити що завгодно, але це спокійно сприймуть громадяни <...> Швидше за все, гроші підуть на діджиталізацію, чого не було раніше", – зазначив економіст.

  Як і попередній, запропонований документ зорієнтований більше на безпеку і оборону, а витрати на соціальну сферу будуть швидше за все скорочуватися, припускає експерт.

  "Ці скорочення – в площині задекларованої ліберальної, лібертаріанської моделі, де держава скорочує свої функції, де держава все менше опікується громадянами ... Це не ознака соціальної держави, але влада проголосила саме таке своє бачення", – резюмував Плотніков.

  Нагадаємо, що цієї п'ятниці, 20 вересня, міністр фінансів Оксана Маркарова представлятиме проект бюджету у Верховній Раді України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми