Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти прокоментували новий держбюджет

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: держбюджет

  Економіст Віктор Скаршевський зазначає, що весь бюджет сформований на основі розрахунків і припущень, закладених ще Кабміном Володимира Гройсмана.

  0274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  "Наприклад, прем'єр-міністр говорить про зменшення дефіциту бюджету до 2,09% від ВВП. Точно таку саму цифру ми знаходимо в проєкті бюджетної резолюції. Всі доходи, витрати – все те, що було ще в травні зафіксовано Міністерством фінансів, колишнім його очільником і нинішньою міністеркою Оксаною Маркаровою. Щодо того, що сказано про витрати на дорожнє господарство – 69, 7 млрд гривень – то це ще в квітні урядом Гройсмана була затверджена програма з реконструкції і будівництва доріг. І на 2020 рік вказана саме ця сума", – розповідає він.

  Водночас Скаршевський додає, що прогноз курсу, який був на цей рік, механічно перенесли на 2020-й. На наступний рік теж у середньому 28,2/$, і на кінець року – 29,4 грн/$. Це означає, що приблизно на 4,5 гривні повинна відбутися девальвація, тобто долар має подорожчати до кінця наступного року.

  За словами аналітика Володимира Мазуренка, правки до бюджету будуть вноситися щонайменше до 2 жовтня. Показник зростання ВВП, як і дохідну частину головного фінансового документа, ще можуть переглянути. У той же час найбільше побоювань у експерта викликала стаття про доходи від приватизації. Закладені 5 млрд грн вкотре показують – масштабну приватизацію поки проводити не планують. Принаймні, доходи від неї не закладають.

  "Я б сказав, що це дуже стриманий бюджет, який не відображає більшості заяв. Ні масштабна приватизація, ні підвищення мінімалки, ні актуалізація показників прожиткового мінімуму – нічого з цього, що раніше нам обіцяли, в документі не вказали", – додає Мазуренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми