Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Ціни кусаються: при якому курсі долара почнуть дешевшати продукти

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни, долар

  Експерти кажуть, що "доларова складова" закладається не тільки в імпортні, а й в усі українські товари.

  9588_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Осінь у розпалі, а офіційна гривня ніяк не хоче знецінюватися. За перший тиждень жовтня, втім, курс долара стрибнув з 24,08 до 24,88 грн, і багато хто заговорив про початок осінньої девальвації. Однак вже на понеділок, 7 жовтня, Нацбанк за підсумками міжбанківських торгів знову змушений був знизити курс до 24,61 грн/долар.

  Така нетипова для осені поведінка гривні змушує гадати, що буде далі: чи продовжить зміцнюватися українська валюта, або "схаменеться" і почне слабшати. Серед економістів їсть прихильники і однієї, і іншої точки зору. Хтось вважає, що надлишок доларів в країні (через величезні випуски ОВДП або гроші "заробітчан" – тут думки різняться) не дасть гривні знецінитися, і курс продовжить знижуватися далі. Інші вважають, що вже незабаром побачимо девальвацію, яка, до того ж, буде сильною (фактори називають різні: кон'юнктура ринку, припинення випуску ОВДП та ін.).

  Але факт залишається фактом: протягом всього 2019 року гривня демонструвала тренд на зміцнення. Почавши рік з позначки 27,66 грн за долар, до жовтня вона зміцнилася до 24,08 грн, тобто більше ніж на 3,5 грн, або майже на 13%.

  Але при цьому статистика і відповідальні чиновники не перестають повторювати: інфляція все ще вище цільових позначок і ніяк не хоче знижуватися. До вересня річна інфляція все ще становила 8,8%, в той час як, за прогнозами Нацбанку, до кінця третього кварталу вона повинна була вже сповільнитися до 7,7%, а до кінця року – до 6,3%.

  Українці вже звикли, що в багатьох випадках зростання цін на ті чи інші товари пояснюють подорожчанням долара. Як правило, це стосується імпортних товарів, а й багато українських виробників часто "кивають" на долар (експортних товарів, енергоємних, тих, в яких є імпортна складова тощо.). Але в цьому році долар падає, а ціни при цьому не те що не знижуються, а часто продовжують рости. Причому на деякі товари – досить суттєво. І споживачі дивуються: чому так відбувається?

  Найчастіше, відповідаючи на подібні питання, експерти говорять про ризики, які виробники і продавці закладають у вартість товару. У країнах з нестабільною економікою ризики особливо високі, а курс валют, як ми встигли засвоїти за останні кілька років, нестабільний. Що, якщо йому завтра заманеться злетіти?

  "Ніхто не може зрозуміти, що буде через деякий час. А у багатьох відстрочка по платежах на 30, 45 днів. Як можна закладати курс 24 грн, якщо ти не розумієш, яким він буде через цей час, а у тебе маржа 20%? Якщо курс підвищиться, ти можеш всю свою прибути втратити тільки через стрибок курсу. А якщо курс стане 28, то ти "влетів" і фактично йдеш з ринку. Бізнес і так навчений за останні роки ризикувати, але ризикує акуратно", – пояснює економічний експерт, глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми