Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

На українців чекає "податковий сюрприз"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

  Українцям планують ввести загальнодержавний збір на розвиток спорту з операцій купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

  2300_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  На сайті Верховної Ради 3 жовтня 2019 року було зареєстровано законопроект №2208 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту”.

  “У прийнятому Державному бюджеті України на 2019 рік на фінансування галузі спорту за всіма видатками було передбачено близько 3,7 млрд. грн. Незважаючи на обсяги фінансування галузі, масовий спорт в Україні не розвивається, насамперед, серед дітей та дорослих внаслідок поширеної практики платності відвідування зайнять спорту. Проектом Закону пропонується запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту для створення додаткових джерел фінансування розвитку спорту та забезпечити дієвий контроль за сплатою цього збору”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

  Що пропонують:

  Платниками цього збору будуть уповноважені установи, визначені в Законі «Про валюту і валютні операції», та їхні структурні підрозділи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
  Об’єктом оподаткування збору будуть операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
  Базою оподаткування буде сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
  Ставка збору становитиме 1% від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.
  Базовий податковий період дорівнюватиме календарному дню.
  При здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі платник збору нараховує та перераховує збір на рахунки головних управлінь Казначейства не пізніше наступного робочого дня.

  Платники збору подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до контролюючих органів звіт про нарахування та сплату збору на розвиток спорту при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

  Також законопроектом передбачено:

  встановлення відповідальності платників збору за здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі без видачі розрахункових документів.
  за ненадання першого примірника розрахункового документа при здійсненні операцій або надання такого документа не на повну суму загрожуватиме штрафом у розмірі 100% суми операцій з купівлі іноземної валюти, здійснених платником збору без надання розрахункових документів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми