Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Прожитковий мінімум слід підвищити до 5000 гривень - фінансист

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: прожитковий мінімум

  В Україні прожитковий мінімум має становити не менше 5000 грн.

  5087_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

  "Маємо три види прожиткових мінімумів: той, який застосовують у бюджеті для розрахунку соціальних виплат. Другий, що визначає Держстат. І третій - який встановлюється через мікроекономічний аналіз. У проекті бюджету-2020 уряд за мету поставив досягнути прожиткового мінімуму на рівні 4200 гривень. Навіть такий показник не відповідає потребам населення", - пояснює фінансист.

  Додає, що зараз прожитковий мінімум встановлюють відповідно до бюджетних можливостей, а не реальних потреб населення.

  Від прожиткового мінімуму уряд пропонує відв'язати 150 видів соцвиплат. Залежними залишити пенсії та допомогу малозабезпеченим сім'ям.

  "Пенсійна реформа, розпочата у 2017-му, націлена на заміну поняття віку виходу на пенсію на поняття страхового стажу. До 2028-го мінімальний страховий стаж становитиме 35 років. Якщо згадаємо безробіття 1990 і початку 2000 років, кризи 2008, 2014-2015-их, то розуміємо, що накопичити 35 років стажу вдасться далеко не всім. Без нього у 65 років людина отримуватиме не пенсію, а мінімальну соціальну виплату. Без прив'язки до прожиткового мінімуму вона збільшуватися не буде. Сьогодні становить менше 2000 гривень", - пояснює Кущ.

  За його словами, державі треба створити ефективні механізми конкуренції, сприяти розвитку підприємництва. Також налагодити механізми соціальної відповідальності.

  "Людині у країнах Східної та Центральної Європи на день необхідно близько $5, свідчать дані ООН. Це $150, або 3700 гривень доходу на місяць, щоб забезпечити фізіологічні потреби. Без витрат на лікування, відпочинок, саморозвиток. Інакше громадянин має отримувати не менше 4500-5000 гривень", - підсумовує фінансовий експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми