Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт: долар буде в діапазоні 25-35 гривень

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар

  Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України анонсувало зміну прогнозу курсу долара, показники якого будуть використовуватися при розрахунках для фінальної версії бюджету-2020. У відомстві запевнили, що врахують осіннє зміцнення гривні і звернуть увагу на зміну макроекономічного прогнозу в цілому.

  4719_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Опитані експерти згодні, що курс долара і в 2019, і в 2020 роках буде залежати від сценарію, за яким піде розвиток української економіки. При цьому на гривню впливає безліч факторів, а курс, за прогнозами, може в підсумку виявитися в діапазоні від 25 до 35 грн/дол. – знову ж таки в залежності від економічних умов.

  “Ставлення до гривні помітно покращилося за останній рік за рахунок повернення економіки до зростання і на тлі різкого гальмування інфляції. У цих умовах інвестори дедалі з більшим інтересом дивляться на прибутковість активів в національній валюті. Їх не зупиняє той факт, що НБУ з квітня [по вересень] знизив облікову ставку з 18 до 16,5%. Це все одно дуже високий рівень на тлі майже нульових ставок за основними світовими валютами. Сприятливу для інвесторів картину доповнюють прогнози МВФ, які обіцяють зростання української економіки вище 3% в найближчі кілька років. Якщо ці прогнози справдяться, пара гривня/долар цілком може курсувати в діапазоні 25-28 грн, націлившись до вересня-2020 до нижньої його межі і розвернувшись до зростання потім.

  Більш екстремальний негативний сценарій передбачає ескалацію торгових воєн і неконтрольоване поширення їх наслідків на світові ринки. В даному випадку курс може не тільки перетнути позначку 30 грн за долар, а й закінчити 2020 рік поблизу 35 грн/дол.”, – вважає економічний експерт, глава “EXANTE Україна” Володимир Позній.

  У держбюджеті-2019 розрахунки проводилися, виходячи з курсу на кінець 2019 року на рівні 29,4 грн/дол, а в проекті бюджету-2020 року – вже 28,2 грн/дол.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми