Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Найман розповів, за яких умов зберігатиметься дефіцит гривні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    В умовах жорсткої монетарної політики і високої (зростаючої) потреби Мінфіну в покритті бюджетного дефіциту шляхом розміщення ОВДП зберігатиметься дефіцит гривні.

    47_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомив керуючий партнер Capital Times Ерік Найман на своїй сторінці в facebook.

    “НБУ підтримує зростання монетарних агрегатів на рівні менше зростання номінального ВВП в гривні, що призводить до скорочення монетизації економіки і хронічного дефіциту гривні”, – зазначив аналітик.

    Що допомагає утримувати сильну гривню і стримувати інфляцію – хронічний дефіцит гривневих ресурсів.

    За словами Наймана, вже на початку 2020 року вона знизиться до цільового показника НБУ 5%. Слідом за цим НБУ продовжить зниження облікової ставки з метою 8% (інфляція + 3%). І потім очікується зниження прибутковості гривневих ОВДП також до 8% або навіть нижче. Але це перспективи вже 2021-22 років.

    Якщо гривневі ОВДП будуть давати 8% річних, тоді прибутковість доларових ОВДП може знизитися до 2-3%? А це вже рівні кредитів МВФ і деяких (найслабших) країн ЄС. Подібний прогноз на зараз виглядає фантастичним.

    Тому Мінфіну України поки слід розраховувати на зниження прибутковості ОВДП у кінці 2020 року в кращому разі до 10-12%, а доларових ОВДП до 3,5-4%.

    Попит на українські гривневі ОВДП збережеться – за умови, якщо різниця прибутковості доларових і гривневих ОВДП скоротиться до 6% (при різниці в інфляції між Україною та США в 3%).

    Поточний рівень прибутковості доларових ОВДП вже досяг критичного рівня близько 4% річних, прибутковості нижче цього рівня будуть зумовлені не ринковими факторами, а існуванням обмежень НБУ на інвестиції за кордон.

    Коли може знизитися прибутковість гривневих ОВДП – через два роки в кращому випадку до 8% річних (при інфляції 5% і CDS 1%), а в найбільш очікуваному до 10% (інфляція 5% і CDS 3%).

    Депозитні ставки українських банків по гривні будуть залишатися трохи вище прибутковості ОВДП через хронічний дефіцит гривневої ліквідності. У банків буде скорочуватися депозитна база і, відповідно, не буде ресурсів для кредитування.

    Умови для зростання економіки України темпом на 7-10% на рік:

    реальні системні реформи;
    кардинальне поліпшення інвестиційного клімату, що здатне прискорити економіку України за рахунок внутрішнього ресурсу (згадуємо про податкову амністію);
    прямі іноземні інвестиції.
    Заробляйте на ОВДП більше, отримавши бонус від сайту Мінфін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми