Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Польщі визнали вплив українців на розвиток їхньої економіки

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: економіка, Польща

  За п’ять останніх років економіка Польщі зросла на 22%, з яких 2,5% – це внесок українських заробітчан.

  6140_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  Оскільки офіційна статистика працевлаштування в Польщі відображає внески українців у розвиток країни дуже приблизно, експерти вирішили провести обчислення опосередковано. Взяли до уваги показник економічної активності і статистику виїзду поляків за кордон в пошуках кращого заробітку.

  Починаючи з 2013 року число працівників у Польщі збільшилося на 900 тис. З урахуванням чисельності поляків працездатного віку, які залишили країну, фактична чисельність працівників повинна бути вдвічі більшою при обліку економічних результатів, стверджують експерти.

  Швидке зростання економіки в такому випадку можна пояснити або різким збільшенням продуктивності праці, що малоймовірно, або приїздом великої кількості нових заробітчан. З огляду на те, скільки українців за п’ять років перетнули українсько-польський кордон, аналітики дійшли висновку, що саме наші гастарбайтери і зробили таке стрімке економічне зростання можливим.

  «Протягом останніх п’яти років внесок мігрантів зі сходу в зростання економіки був майже таким же, як і внесок нових польських співробітників. Водночас ми робимо недостатньо того, щоб вони тут залишилися», – зазначає газета. А проблеми в Польщі з цього питання дійсно виникають, адже все більше наших заробітчан або залишаються в Україні, або змінюють Польщу на інші країни – наприклад, Німеччину.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми