Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

За рахунок чого зростатиме економіка України

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Радник президента розповів, чому неможливо все спрогнозувати заздалегідь.

  2644_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  У третьому кварталі 2019 року зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України становило 3,5%по відношенню до того ж періоду 2018 року. І у країни є резерви для подальшого підвищення ВВП, хоча гарантувати їхню результативність заздалегідь неможливо. Таку думку в коментарі сайту "Сьогодні" висловив радник президента Олег Устенко.

  Перш за все, на його думку, 2020 року – вперше за останній час – стимулювати економіку можна буде монетарними методами. Йдеться про зниження вартості кредитів і, відповідно, збільшення їхньої доступності. А це, в свою чергу, може бути додатковим стимулом для економічного зростання, пояснює Устенко.

  Друге джерело зростання планується отримати за рахунок зміни "фіскального простору". Устенко зазначив, що зараз тіньовий сектор економіки становить 40-50%. Якщо вивести на світло хоча б половину, бюджет отримає 5 млрд доларів, підрахував експерт.

  "Така можливість, з одного боку, існує, але результати цієї можливості ми не зможемо спрогнозувати прямо зараз, тому що є фактор невідомості, що залежить немає від економічного середовища, а, припустимо, від роботи силовиків", – говорить Устенко.

  Ще один фіскальний резерв для зростання нинішня влада бачить в галузі боротьби з контрабандою. Її оборот оцінюється ще приблизно в 5 млрд доларів на рік. І, нарешті, третій шлях стимулювання економіки і третій резерв для зростання влада пов'язує з поліпшенням бізнес-клімату. Зараз інвесторів стримує війна, відсутність належного захисту прав власності (якісної судової системи) і, знову-таки, високий рівень корупції, каже Устенко.

  "Якщо ми зможемо дати відповідь на ці виклики, це дасть можливість залучати реально колосальні ресурси, – переконаний Олег Устенко. – За умови, що кожен мільярд дає можливість приросту ВВП 0,1-0,5%, якби ми змогли закачати 10 млрд доларів інвестицій, це означало б мало не до 5 додаткових пунктів до нашого природного рівня зростання".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми