Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня буду надалі зміцнюватися - експерт

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня, фінанси

  У 2020 році продовжиться зміцнення гривні, що в кінцевому підсумку може призвести до стагнації промислового виробництва і зростання невиробничого сектору економіки.

  7388_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Таку думку на своїй сторінці у FACEBOOK висловив радник Федерації роботодавців України Павло Вернівський.

  За його словами, він прогнозував, що цього року не буде традиційної осінньої девальвації.

  “Мабуть, я один з небагатьох людей, який ще півроку тому прогнозував зміцнення гривні, і постійно говорив, що в цьому році не буде традиційної осінньої девальвації. Причиною всього цього я бачив один ключовий фактор: зростання попиту на ОВДП з боку нерезидентів, а також зміцнення гривні, яке саме по собі провокує дефіцит бюджету і необхідність розміщення нових випусків ОВДП”, — зазначив експерт.

  Вернівський підкреслив, що зміцнення гривні не тільки не закінчиться в цьому році, але і триватиме в наступному.

  “Наша економіка дуже дрібна за світовими масштабами, і ті обсяги грошей нерезидентів є дуже мізерними у світовому масштабі, але на нашому локальному рівні вони можуть робити кардинальні зрушення. І чим більше будуть потоки вхідних грошей, тим більше це буде відображатися на нашому курсі”, — написав радник ФРУ.

  При цьому він акцентує увагу на тому, що “за зовнішньою оболонкою уявної стабільності страждатиме реальна економіка”.

  “Насамперед буде ставати неконкурентним експорт, і через здешевлення імпорту – неконкурентним буде внутрішнє виробництво. При цьому все це буде приховуватися зростанням невиробничого сектора, як нерухомості, так і торгівлі. До речі, якщо ви подивитеся на статистику ВВП, то саме так зараз все і відбувається. У нас промисловість стагнує, але розвивається торгівля і будівництво. Все це симптоми “голландської хвороби”, на яку давно страждає наша країна. І як завжди ця хвороба закінчиться болючою девальвацією. Я не думаю, що вона буде найближчий рік-два. Хіба що криза прийде ззовні, і нас просто накриє лавиною. Якщо не прийде, то проблема буде ненадовго відстрочена. Однак вона гарантовано буде”, — резюмував Вернівський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми