Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди найкраще інвестувати свої заощадження

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Коли людина замислюється про створення власних заощаджень, виникає відразу кілька питань. Зберігати гроші в гривні або у валюті, як уберегти їх від знецінення, а може і примножити.

  7388_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  На першому місці – депозити. Гривневі вклади зараз можна розмістити за ставкою від 14 до 18,5 відсотків річних. І фінансист Сергій Фурса радить не спокушатися на високі ставки, це може свідчити про нестійке становище банку.

  “Найбільш надійними банками є державні банки і банки з іноземними власниками. Треба розуміти, що чим вища ставка за депозитом, яку пропонує банк, тим він ризикованіший”, – зазначає експерт.

  Інший експерт Олексій Кущ радить вкладати гроші на короткі, тримісячні депозити. Це дозволить уникнути знецінення вкладу, якщо нацвалюта почне слабшати.

  “Взимку, коли гривня максимально девальвує, заощадження у валюті можна продавати і відкладати на банківський депозит в національній валюті, подовжувати цей депозит далі і заробляти протягом весни, літа. А в кінці літа, коли гривня максимально зміцнюється, гроші з банку краще забрати і зробити інвестиційну паузу”, – радить фінансист.

  Не слід забувати і про 18 відсотковий податок на доходи від депозиту і півтора відсотка військового збору – їх банк забирає від доходів. Зараз на розгляді парламентських комітетів законопроект, що пропонує скасувати податок на депозити. Однак експерти про перспективи його ухвалення висловлюються скептично.

  На другому місці – цінні папери. Інвест-компанії рекомендують облігації внутрішньої державної позики, які випускає Мінфін. Однак купити їх самостійно не вийде. А посередники – стягнуть комісії.

  “З вас будуть брати гроші за зберігання цих цінних паперів, будуть брати гроші за операцію. Але податків на облігації немає”, – говорить фінансист Сергій Фурса.

  І на третьому місці – купівля готівкової валюти. Між євро і доларом експерти радять обирати другий.

  “Єврозона найближчим часом увійде в період стагнації, а це практично нульове економічне зростання. Ситуація з євро буде гіршою, ніж з доларом”, – попереджає експерт Олексій Кущ.

  Заробіток або збереження заощаджень перевірений спосіб не гарантує. Оскільки долар продовжує падати по відношенню до гривні. Водночас згодом знову зросте – прогнозують аналітики.

  З початку 2019 обсяг гривневих депозитів зріс на 6,8%, валютних – на 18,2%, заявили в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми