Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Куди найкраще інвестувати свої заощадження

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Коли людина замислюється про створення власних заощаджень, виникає відразу кілька питань. Зберігати гроші в гривні або у валюті, як уберегти їх від знецінення, а може і примножити.

  7388_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  На першому місці – депозити. Гривневі вклади зараз можна розмістити за ставкою від 14 до 18,5 відсотків річних. І фінансист Сергій Фурса радить не спокушатися на високі ставки, це може свідчити про нестійке становище банку.

  “Найбільш надійними банками є державні банки і банки з іноземними власниками. Треба розуміти, що чим вища ставка за депозитом, яку пропонує банк, тим він ризикованіший”, – зазначає експерт.

  Інший експерт Олексій Кущ радить вкладати гроші на короткі, тримісячні депозити. Це дозволить уникнути знецінення вкладу, якщо нацвалюта почне слабшати.

  “Взимку, коли гривня максимально девальвує, заощадження у валюті можна продавати і відкладати на банківський депозит в національній валюті, подовжувати цей депозит далі і заробляти протягом весни, літа. А в кінці літа, коли гривня максимально зміцнюється, гроші з банку краще забрати і зробити інвестиційну паузу”, – радить фінансист.

  Не слід забувати і про 18 відсотковий податок на доходи від депозиту і півтора відсотка військового збору – їх банк забирає від доходів. Зараз на розгляді парламентських комітетів законопроект, що пропонує скасувати податок на депозити. Однак експерти про перспективи його ухвалення висловлюються скептично.

  На другому місці – цінні папери. Інвест-компанії рекомендують облігації внутрішньої державної позики, які випускає Мінфін. Однак купити їх самостійно не вийде. А посередники – стягнуть комісії.

  “З вас будуть брати гроші за зберігання цих цінних паперів, будуть брати гроші за операцію. Але податків на облігації немає”, – говорить фінансист Сергій Фурса.

  І на третьому місці – купівля готівкової валюти. Між євро і доларом експерти радять обирати другий.

  “Єврозона найближчим часом увійде в період стагнації, а це практично нульове економічне зростання. Ситуація з євро буде гіршою, ніж з доларом”, – попереджає експерт Олексій Кущ.

  Заробіток або збереження заощаджень перевірений спосіб не гарантує. Оскільки долар продовжує падати по відношенню до гривні. Водночас згодом знову зросте – прогнозують аналітики.

  З початку 2019 обсяг гривневих депозитів зріс на 6,8%, валютних – на 18,2%, заявили в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми