Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк назвав позитиви сильної гривні

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  Зміцнення курсу гривні до долара у 2019 році є позитивним процесом, який свідчить про збільшення довіри до національної валюти України.

  2052_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій, повідомляє прес-служба НБУ.

  Як зазначив Чурій, заклики припинити ревальвацію адміністративним шляхом – це свого роду прояв комплексу меншовартості, небажання бачити гривню повноцінною валютою, яка може не лише послаблюватися, а й зміцнюватися.

  За його словами, валюта, яка може лише послаблюватися, не має довіри, не використовується для довгострокових заощаджень і має наслідком доларизацію економіки. Відповідно тоді ніколи не буде й дешевих кредитів у гривні. У світі немає жодного прикладу успішної країни з доларизованою економікою, додав він.

  У свою чергу заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб заявив, що курс впливає на різні сектори економіки по-різному: комусь – гарно, комусь – гірше. За його словами, з одного боку, експортери скаржаться на ревальвацію, а з іншого – інвестиційний імпорт обладнання для них та для інших виробників стає дешевшим. Крім того, також легше конкурувати за робочу силу з тією ж Польщею.

  Він також додав: якщо глибше проаналізувати ситуацію, то в експортерів, особливо у тих, що працюють на товарних ринках, більша частина собівартості їх продукції також прив’язана до валюти, в середньому – десь до 50%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми