Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порівняли зарплати в Україні та сусідніх країнах

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  При цьому за темпом зростання окладів наша країна значно випереджає Польщу і Чехію.

  5407_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  В Україні продовжують зростати зарплати. У третьому кварталі середня заробітна плата по країні досягла 382 євро, однак все одно залишається значно нижчою, ніж в сусідніх країнах. Про це повідомила експертна платформа Національного банку України (НБУ) в Facebook.

  Так, за даними експертів Нацбанку, працівники в Чехії отримують 1309 євро (тобто в 3,4 раза більше, ніж в Україні), в Польщі – 1142 євро (втричі), в Росії – 636 євро (в 1,7 раза).

  Аналітики НБУ підкреслюють, що судячи за переказами заробітчан, відтік робочої сили з України 2019 року досяг рекорду. За 10 місяців заробітчани перерахували до України 10,5 млрд доларів (торік за цей період – 9,4 млрд доларів). А з липня надходження, які НБУ трактує як "оплату праці за кордоном", становлять постійну величину – 1,12-1,17 млрд доларів на місяць.

  "Певною мірою це може пояснюватися скороченням розриву в рівні зарплат з країнами, куди традиційно прямує найбільше українських заробітчан. Адже з кінця 2016-го середні зарплати в эвроеквіваленті на території Росії зросли лише на 9%, в Польщі – на 18%, в Чехії – на 20%. А в Україні таке зростання становило 85% завдяки спурту номінальних заробітних плат і ревальвації гривні", – пояснили експерти НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми