Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав наслідки падіння долара

 • Джерело: gordonua.com.  → Ключові теги: фінанси

  Посилення гривні, яке спостерігається сьогодні в Україні, є негативною тенденцією, оскільки, чим більше гривня зміцнюється зараз, тим сильніше вона впаде згодом.

  1036_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Таку думку в інтерв’ю виданню “Гордон” висловив ексзаступник голови правління НБУ, фінансист, економіст Олександр Савченко.

  За його словами, облікова ставка в 13,5% є негативною динамікою, оскільки в економіці будь-якої іншої країни при 5% інфляції вона становила б 6%.

  “І ось цей розрив – це чийсь корупційний дохід. Він веде до того, що дефіцит зовнішньої торгівлі збільшується”, – наголосив економіст.

  Він зазначив, що нинішній курс – дуже небезпечний і тимчасовий, до того ж дуже б’є по українських виробниках-експортерах.

  “І потрібно розуміти, що ми не отримуємо прямих інвестицій. Це взагалі не інвестори. Вони дають гроші в бюджет на два–три місяці, а потім виводять їх із відсотками. По суті, вони просто викачують гроші з нашого бюджету”, – сказав Савченко.

  Він також пояснив, що в умовах падіння долара ціни не знижуються через “недосконалість ринків, домінування монополістів і погану роботу Антимонопольного комітету”. Така політика вигідна імпортерам, хоча для експортерів і в цілому для країни – шкідлива.

  “Гривня дорожчає тому, що НБУ тримає завищену облікову ставку і привертає дуже багато спекулятивного капіталу. Це нездорова основа посилення гривні. Довго так тривати не буде. Ми виплачуємо спекулянтам із бюджету колосальні суми. Як тільки вони підуть, процес розвернеться в інший бік – почне рости долар”, – попередив економіст.

  Він вважає, що посилення гривні – певна схема і на ній хтось заробляє. Для виведення спекулянтів варто було б встановити облікову ставку на рівні 10%, а протягом місяця-двох опустити до 7-8%.

  “Й одразу б зростання гривні припинилося, а спекулянти почали б виходити. Ситуація може змінитися в будь-який момент – через економічну, політичну або фінансову кризу. Так званий чорний лебідь може прилетіти коли завгодно. Але чим більше гривня зміцнюється зараз, тим сильніше вона впаде згодом”, – підсумував Савченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми