Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У бюджеті буде велика "дірка" через міцну гривню

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бюджет

  Друга причина - монетарна політика, яку проводить Нацбанк.

  0883_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  В останні дні однією з найбільш обговорюваних тем стало недовиконання державного бюджету. В історії України це явище не нове, але саме в цьому році, судячи з деяких публікацій і коментарів у соцмережах, зі зборами в бюджет вийшла особливо велика проблема.

  Експерти заспокоюють: нічого критичного не сталося. Надто тому, що це відбувається вперше не через кризу, а за нормальних макроекономічних показників і за зміцнення гривні.

  "Раніше такі ситуації виникали зазвичай на тлі негативних явищ економічного і неекономічного характеру: глобальна фінансова криза, війна 2014 року, сплеск інфляції, провал курсу тощо. Зараз же ми маємо ситуацію, коли проблема з наповненням бюджету відбувається на тлі макроекономічної стабільності і на тлі, в принципі, збереження адекватної макроекономічної динаміки: економічне зростання, низька інфляція, гривня, що зміцнюється тощо. Насамперед це пояснюється зміцненням гривні. Здавалося б, хороший показник. Він дозволяє утримуватися від зростання тарифів, утримувати низьку інфляцію тощо. Але виявилося, що це, по-перше, прямо негативно впливає на надходження до бюджету, оскільки значна частина надходжень залежить від курсу. А по-друге, опосередковано негативно впливає, оскільки зміцнення гривні призводить до пригнічення українських виробників на внутрішньому ринку (оскільки імпорт дешевшає) і експортерів (зменшує їх доходи) ", – звертає увагу Ярослав Жалило.

  Експерт вважає, що така ситуація – результат неузгодженості або нескоординированности різних напрямків економічної політики: грошово-кредитної, економічного зростання, зовнішньоекономічної та фіскальної.

  Економіст Борис Кушнірук основною причиною недовиконання держбюджету називає монетарну політику, яку проводить Нацбанк.

  "Ситуація не є катастрофічною. Хоча водночас рішення уряду фінансувати щось у ручному режимі – це порушення фундаментального принципу про те, що витрати бюджету планує і затверджує парламент. Я вважаю, що це не вина нинішнього уряду, а наслідок тієї монетарної політики, яку проводить Нацбанк. У підсумку бюджет недоотримав доходів як від імпорту (бо якщо курс долара менше, то і надходження менше), так і від експорту – отримують у гривневому еквіваленті набагато меншу виручку і платять менше податків. Уряд міг звертатися до парламенту з пропозицією скоротити витрати (секвеструвати бюджет. – Авт.). Вони цього не зробили, і тепер роблять це в ручному режимі. Це не критично, але неправильно. Навіть більше, вони закладають ще й проблеми на майбутнє", – говорить Борис Кушнірук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми