Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів про ключові фактори для гривні на 2020 рік

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня

    Які сили будуть впливати на вартість долара в наступному році, розповів президент інвестиційної групи “Універ” Тараса Козакав у коментарі сайту Сегодня.

    1398_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Головним фактором, за його словами, залишається зміна цінової кон’юнктури на товари нашого імпорту і експорту. Однак спрогнозувати спрямованість цих змін зараз досить складно, зазначає експерт. А ось фактор сезонності неодмінно дасть про себе знати на початку року, переконаний фінансист.

    “У лютому в країну приходить велика кількість грошей від агрокомпаній, які починають весняно-польові роботи: закуповують нову техніку, мастильні матеріали, добрива, наймають персонал тощо. Тримаючи, як правило, кошти у валюті, заводять їх в Україну на початку року. Цей фактор буде підтримувати гривню”, – сказав Козак.

    Також, продовжив він, на курс гривні до долара в Україні впливатимуть нерезиденти, які купують випущені Мінфіном облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) в гривні. При базовому сценарії масово виводити назад валюту власники цих цінних паперів наступного року не повинні.

    “У наступному році до погашення – ОВДП близько на 200 млрд грн – їх потрібно буде замінити іншими коштами, – пояснює Козак. – Кошти українських банків, швидше за все, знову будуть інвестовані, оскільки у них більше немає інструментів. З коштами, отриманими від іноземців, складніше. якщо їх буде влаштовувати прибутковість, вони залишать гроші, якщо ні – будуть виводити з України, правда, поки не дуже великі суми, оскільки іноземці вкладалися в папери з погашенням в 2021, 2022, 2023 і навіть 2025 роках”.

    Водночас, говорить він, не виключено, що вплив нерезидентів на валютний ринок зросте.

    “Потрібно буде додатково залучити для покриття дефіциту бюджету в наступному році близько 90 млрд грн. Більша їх частина буде (акумульована) через внутрішню позику. Але у нас немає такого обсягу коштів на внутрішньому ринку, відповідно, без іноземців нам не обійтися. Іноземці можуть сказати: ми, умовно, під 10% річних не готові, давайте нам 12% прибутковість. Тому ми можемо опинитися в залежності від іноземців”, – розповів експерт.

    Заробітчани, перекази від яких цьогоріч зростають, будуть підтримувати гривню і в 2020 році. Однак нескінченно це тривати не може, застеріг Козак.

    “Щодо заробітчан – нас чекають дві тенденції: українці і далі будуть їхати на заробітки, а в подальшому почнуть вивозити свої родини. Перша підвищує перекази, а друга – знижує. Коли друга наздожене першу, матимемо сумну історію – тоді гривня точно почне падати”, – пояснив він.

    Козак також назвав і інші чинники, які можуть істотно вплинути на курс в наступному році. За його словами, вони такі:

    співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ);
    можливе припинення транзиту російського газу через Україну;
    компенсація РФ Україні за результатами Стокгольмського арбітражу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми