Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс долара-2020: оновлений прогноз

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси

    Які сили впливатимуть на вартість долара в наступному році, розповів президент інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак.

    2674_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Головним фактором, за його словами, залишається зміна цінової кон’юнктури на товари нашого імпорту і експорту. Однак спрогнозувати спрямованість цих змін зараз досить складно, зазначає експерт. А ось фактор сезонності неодмінно дасть про себе знати на початку року, переконаний фінансист.

    “У лютому в країну приходить велика кількість грошей від агрокомпаній, які починають весняно-польові роботи: закуповують нову техніку, мастильні матеріали, добрива, наймають персонал тощо. Тримаючи, як правило, кошти у валюті, заводять їх в Україну на початку року. Цей фактор буде підтримувати гривню”, – сказав Козак.

    Також, продовжив він, на курс гривні до долара в Україні впливатимуть нерезиденти, які купують випущені Мінфіном облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) в гривні. При базовому сценарії масово виводити назад валюту власники цих цінних паперів наступного року не повинні.

    “У наступному році до погашення – ОВДП близько на 200 млрд грн – їх потрібно буде замінити іншими коштами, – пояснює Козак. – Кошти українських банків, швидше за все, знову будуть інвестовані, оскільки у них більше немає інструментів. З коштами, отриманими від іноземців, складніше. якщо їх буде влаштовувати прибутковість, вони залишать гроші, якщо ні – будуть виводити з України, правда, поки не дуже великі суми, оскільки іноземці вкладалися в папери з погашенням в 2021, 2022, 2023 і навіть 2025 роках”.

    Водночас, говорить він, не виключено, що вплив нерезидентів на валютний ринок зросте.

    “Потрібно буде додатково залучити для покриття дефіциту бюджету в наступному році близько 90 млрд грн. Більша їх частина буде (акумульована) через внутрішню позику. Але у нас немає такого обсягу коштів на внутрішньому ринку, відповідно, без іноземців нам не обійтися. Іноземці можуть сказати: ми, умовно, під 10% річних не готові, давайте нам 12% прибутковість. Тому ми можемо опинитися в залежності від іноземців”, – розповів експерт.

    Заробітчани, перекази від яких цьогоріч зростають, будуть підтримувати гривню і в 2020 році. Однак нескінченно це тривати не може, застеріг Козак.

    “Щодо заробітчан – нас чекають дві тенденції: українці і далі будуть їхати на заробітки, а в подальшому почнуть вивозити свої родини. Перша підвищує перекази, а друга – знижує. Коли друга наздожене першу, матимемо сумну історію – тоді гривня точно почне падати”, – пояснив він.

    Козак також назвав і інші чинники, які можуть істотно вплинути на курс в наступному році. За його словами, це:

    співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ);
    можливе припинення транзиту російського газу через Україну;
    компенсація РФ Україні за результатами Стокгольмського арбітражу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми