Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки валюти скупили українці за рік

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: валюта

  Громадяни активніше продавали долари, ніж накопичували їх.

  6446_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Українці за підсумками 2019-го року купили через банківську систему іноземної валюти на 14,767 млрд доларів в еквіваленті. Про це свідчать дані з офіційного сайту Національного банку України (НБУ), який за рік продав в 16 разів менше валюти, ніж купив.

  При цьому за 2019 рік населення України продало валюти на 14,943 млрд доларів. Тобто продаж перевищив покупку на 176,79 млн доларів (чистий продаж).

  Тенденція до перевищення обсягів продажу над купівлею збереглася в кінці 2019-го року. Так, в грудні українці купили 1,487 млрд доларів, а продали – 1,669 млрд доларів.

  Втім, ще у літні місяці покупка валюти населенням помітно перевищувала продаж. Наприклад, у серпні через зміцнення гривні сформувався рекордний попит на іноземну валюту.

  Нагадаємо, на початку 2020-го року долар і євро в Україні помітно подорожчали. Втім, в держбюджеті-2019 розрахунки проводилися, виходячи з курсу на кінець 2019 року на рівні 29,4 грн/дол., а в бюджеті-2020 року – 27 грн/дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ неодноразово запевняли: "бюджетний" курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми