Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки валюти скупили українці за рік

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: валюта

  Громадяни активніше продавали долари, ніж накопичували їх.

  6446_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Українці за підсумками 2019-го року купили через банківську систему іноземної валюти на 14,767 млрд доларів в еквіваленті. Про це свідчать дані з офіційного сайту Національного банку України (НБУ), який за рік продав в 16 разів менше валюти, ніж купив.

  При цьому за 2019 рік населення України продало валюти на 14,943 млрд доларів. Тобто продаж перевищив покупку на 176,79 млн доларів (чистий продаж).

  Тенденція до перевищення обсягів продажу над купівлею збереглася в кінці 2019-го року. Так, в грудні українці купили 1,487 млрд доларів, а продали – 1,669 млрд доларів.

  Втім, ще у літні місяці покупка валюти населенням помітно перевищувала продаж. Наприклад, у серпні через зміцнення гривні сформувався рекордний попит на іноземну валюту.

  Нагадаємо, на початку 2020-го року долар і євро в Україні помітно подорожчали. Втім, в держбюджеті-2019 розрахунки проводилися, виходячи з курсу на кінець 2019 року на рівні 29,4 грн/дол., а в бюджеті-2020 року – 27 грн/дол. При цьому і в Мінфіні, і в НБУ неодноразово запевняли: "бюджетний" курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми