Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар знову почне рости - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: валюта

  Долар падає через помилкову, надмірно жорстку монетарну політику Національного банку.

  7847_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це сказав економіст Борис Кушнірук.

  “Останні кілька років у нас кредитувалися тільки два сектори – споживчі та торговельні кредити. Гроші в економіку, у підприємства не надходять. Через це люди почали шукати, куди б ще можна вкласти свої фінанси. Через високі відсоткові ставки стало вигідно інвестувати в облігації державної позики. Цього року іноземці в них вклали близько 100 мільярдів гривень. Це спричинило додаткове надходження валюти на внутрішній ринок”, – пояснює експерт.

  Але, за його словами, такі зміцнення гривні не є позитивними для економіки.

  “Погіршилась діяльність експортних підприємств. У національній валюті у них впала виручка. Доходи до бюджету зав’язані на податках з цих підприємств, тому вони теж зменшились. Також зменшилися податкові надходження від імпорту. Імпортне мито та ПДВ з імпортних товарів і послуг теж привязані до курсу гривні до іноземних валют”, – вважає Борис Кушнірук.

  Раніше літа ситуація з курсом долару не зміниться, розповідає він.

  “Але потім він неминуче почне рости. У цій ситуації Нацбанк повинен активніше пом’якшувати монетарну політику – знизити облікову ставку та зменшити резервні вимоги. У Мінфіну існує своє завдання. Воно полягає у тому, щоби зменшити дохідність по ОВДП нижче 10 відсотків. Також треба збільшувати строк обігу державних облігацій – від 5 та більше років”, – додає експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми